elämänperhonen mulla ainakin alkaa jo näkyä,ei selkeä "vauvamaha" mutta välillä turvotuksen takia aikamoinen pömppis.Aamulla ainakin on havaittavissa alavatsan pullistuma (ilman turvotusta).Mulla rv 13+1 meneillään.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja mimmali:Nolo kysymys..Ootteko te pystynyt tämän raskauden aikana kertaakaan tekemään "sitä" tai mitään siihen liittyvääkään?Täällä päässä vähän heikkoa tuo kun paikat niin kipeät niin ei oikein innosta eikä uskalla.
Mimmali rv 11+2 (UÄ 10+6?)
Alkuperäinen kirjoittaja Irene81:Heipä hei! Täällä vielä yksi matti myöhäinen ilmottautuisi. Oon tässä lukenut jo jonkin aikaa näitä ketjuja mut en oo aikaisemmin uskaltanu ilmoittautua... varhaisultrassa kävin viikolla 6+5 ja silloin sain jo kuulla ekat sydänäänetJännitin silti suunnattomasti ensimmäistä ns. oikeaa ultraa, joka oli 3.4. No onneksi kaikki oli hyvin, mutta suureksi yllätykseksi mahassa möyrikin kaksoset!!! Varhaisultrassa oli yksi sikiö
Loistava juttu, mutta oltiin siinä miehen kanssa hetken aikaa ällistyneitä.
Laskettuaika on 18.10 ja synnytyssairaala naistenklinikka, Helsinki.
Kaikille voimia ja jaksamisia!
Irene81 ja pikku veijarit 12+1