Kotoillaan! ARGH!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja dfgdfd
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Enpä ole ennen kuullut tuota. Mutta entäpä nämä, onko tullut esim. facebookissa vastaan?
"nuttumaan"
"ötyjä!"
"omnomnom"
"muffu"
"töipäivä"

Mua alkaa niin joskus ärsyttään ku tietyillä ihmisillä on aina samat sanat joka tilapäivityksessä, joku tekee ruokaa ja se on sitte niin omnomnom! :D
 
Mun käsittääksein se on suomennos homing-sanalle, jolla tarkoitetaan kaikenlaista kotona puuhastelua (leipomista, käsitöitä ja nikkarointia, kasvimaata yms). Ei sen ihmeempää eikä mitään uutta, onpahan trendisana tavalliselle arjelle. Hyvä sana ja suomennos, mutta mua alkaa kans nyppiä sen näkeminen siellä täällä.
 
Ei toi ota mua päähän mutta se otta suunnattomasti päähän kun v kirjain kirjoitetaan w :/ äärettömän tuskastuttavaa lukea tekstiä "hywää wiikonloppua! terwe! tawataan illalla! wastaa nopeasti!
 
Mua ärsyttää teini-x:n käyttäminen silloin, kun kirjoittaja on nelikymppinen tai vanhempikin. "Tiedäx mitä, voisix tulla käymään, eix ois kiva idis? Laitax toppixen päälle ja piexut jalkaan. Hei mut ny ei jaxa enääN, tiedox vaan!" :headwall:
 
joo, kuulostaa ihan samalta kuin katoillaan. Ei siis niin, että näin tuossa kotimatkalla autoja ojassa katoillaan, vaan että pruukataan kadota kotiin. Niinhän siinä herkästi käy.
 

Similar threads

Yhteistyössä