Mieheni etsii sihteeriä...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Paskiaisen vaimo
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
En millään jaksanut lukea koko ketjua, mutta kyllä minunkin mielestäni Sihteeriopiston-sivuilla on just näitä maksullisten naisten ilmoituksia ja miehet hakevat sieltä nimenomaan näitä naisia ja vaihtavat näistä kokemuksiaan. Se on mielestäni eri asia, kuin esimerkiksi pornokuvien etsiminen netistä. Itse olen kuitenkin sen verran tiukkapipoinen (heh...), että suuttuisin itsekin jos mieheni alkaisi seikkailemaan Sihteeriopiston sivuilla tai muuten pornon suurkuluttajaksi. Tottakai hän saa runkata juuri silloin kun häntä huvittaa ja ajatella ihan mitä haluaa... ja pornoakin saa katsoa, kunhan ei ota siitä itselleen harrastusta, eikä korvaa sillä seksiä minun kanssani. Suosittelen silti miehelleni pysymistä erossa pornosta ja vieraista naisista. En myöskään itse käytä pornoa masturboidessani, enkä harrasta vieraita miehiä (en maksullisia, en maksuttomia, enkä edes strippareita tai hunkseja), joten oletan myös miehen hoitavan seksuaaliset halunsa minun ja mielikuvituksensa avulla. Nämä säännöt on sovittu puolin ja toisin ja näistä on pidetty kiinni ainakin tähän asti!
 
Alkuperäinen kirjoittaja nuori:
.... joten oletan myös miehen hoitavan seksuaaliset halunsa minun ja mielikuvituksensa avulla....

Heh! Saahan sitä olettaa, mutta tuskin se miehesi runkatessaan sinua ajattelee mielikuvituksessaan. Ja sille et voi mitään, vaikka kiristäisit piposi hihnaa kuinka paljon. ;))

 
Siksipä kirjoitinkin, että "Tottakai hän saa runkata juuri silloin kun häntä huvittaa ja ajatella ihan mitä haluaa..."

Joten jos luetun ymmärtäminen on hallussa, niin ymmärrät varmaan että hän saa ajatella IHAN mitä haluaa!! En sanonut missään vaiheessa, että hänen tulee ajatella minua.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Löysäpipo:
Alkuperäinen kirjoittaja nuori:
.... joten oletan myös miehen hoitavan seksuaaliset halunsa minun ja mielikuvituksensa avulla....

Heh! Saahan sitä olettaa, mutta tuskin se miehesi runkatessaan sinua ajattelee mielikuvituksessaan. Ja sille et voi mitään, vaikka kiristäisit piposi hihnaa kuinka paljon. ;))

Eikä mielikuvituksen käyttö rajoitu pellään käteenvetelyyn. Kyllä moni mies jyystää mielikuvissaan Kyllietä tai Kiira Korpea tai naapurin rouvaa, kun vaimonsa päällä makaa.
 
No sekin on hyvin todennäköistä... mutta koska kukaan ei voi toisten ajatuksia kontrolloida, niin mieheni saa ajatella ihan ketä haluaa jopa sängyssä, kunhan on sen verran hienotunteinen ettei jaa sitä tietoa minun kanssani! :D Itsekin voin sitten vanhempana (JOS oma mies ei enää kiihota) ajatella jotain nuorta ja komeaa, hyväkroppaista adonista... jätän silti tämän tiedon tällöin kertomatta miehelleni. Tosin tähän päivään mennessä en ole ikinä joutunut ajattelemaan ketään muuta kuin kumppaniani, missään suhteessani! :)
 
Minulla taas on ihan päinvastainen tarina. Olen 25-vuotias, monelta taholta nätiksi sanottu nainen. Tykkään seksistä, olen valmis vaikka mihin, en tuomitse pornoa, pidän itsestäni huolta ja olisin valmis panostamaan vaikka kuinka siihen, että minulla ja puolisollani olisi rikas seksielämä.

Se on kaikkea muuta. Mieheni ei pahemmin halua minua. Hän kiihottuu 50+ -vuotiaista rintavista naisista, joiden alastonkuvia katselee salaa netistä. Hän väittää, että pitää minua haluttavana, mutta lakkasin uskomasta siihen jo aikoja sitten. Seksiä on tosi vähän ja jos sitä on, se kestää vain hetken ja alkaa minun aloitteestani. Hän ei useimmiten edes riisu kaikkia vaatteitani -rintaliivejä ei koskaan. Uskon sen johtuvan siitä, että näky vie hänen halunsa. Sitä häpeän määrää ei voi oikeastaan sanoin kuvailla, kun huomaa, että toisen into on lopahtamassa. Tunnen epäonnistuneeni naisena ja puolisona.

Omaan itseluottamukseen tämä on vaikuttanut siten, että olen jatkuvalla laihdutuskuurilla, vaikka olen jo alipainoinen. Jos en eläisi muuten aktiivista elämää ja saisi positiivisia kommentteja ja lähestymisyrityksiä muilta miehiltä, olisin varmaan vielä surkeammassa jamassa.

Katsotaan vaan, niin kahdenkymmenen vuoden kuluttua mieheni luuraa netissä ja kuolaa teinityttöjen perään. Ei kai miesten mielestä se oma nainen voi ikinä olla millään tavalla seksikäs. Harmittaa vaan, että piti koukuttaa itsensä suhteeseen, joka ei pysty vastaamaan niinkään perustavanlaatuiseen tarpeeseen kuin seksi.
 
"Ei kai miesten mielestä se oma nainen voi ikinä olla millään tavalla seksikäs"

Olen kohta kuuskymppinen ja aina vain oma mieheni jaksaa ihailla vartaloani vaikka rinnat roikkuvat ja vatsakumpukin on tullut...miksikö: siksi että rakastaa minua.

Olet valinnut aivan väärän miehen! Ansaitset parempaa! Itse en katselisi tuollaista miestä vaan etsisin heti uuden jos hän ei pitäisi minua kauniina.

Jos seksiä on vielä vähän ja kestää vain hetken, ihmettelen miksi roikut suhteessa! Vaikka olemme "vanhoja", seksimme on taivaallista, kestää esileikkeineen vajaan tunnin, tosin kerrat ovat harventuneet; joskus pari - kolme kertaa kuussa, mutta on taivaallista. Mutta sinun iässäsi sekstailimme kyllä joka ilta, kuten varmaan kaikki muutkin nuoret.

Nettiseksi ei kiinnosta miestäni, vaikka olen näyttänyt millaisi kuvia netissä on, hän sanoo että minä olen aito ja luonnollinen nainen, ei kuulemma tarvi siihen mitään nettitypyköitä.
 

Similar threads

C
Viestiä
5
Luettu
569
N
O
Viestiä
2
Luettu
983
U
V
Viestiä
114
Luettu
8K
Perhe-elämä
Justiinsa-juu
J
N
Viestiä
19
Luettu
815
H

Yhteistyössä