M
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Hmm:Ihan nätti, mutta aika pieni. Ja toi sähkölämmitys on iso miinus. Eikä tasan ole vuodessa lämmityskulut vain 160e!
Autotalli taas on iso plus![/quote
kuukaudessa on noi lämmityskulut uskosin
Alkuperäinen kirjoittaja mukelot:kelpaisi mulle...minne päin suomea tuo tulee?
Alkuperäinen kirjoittaja anni:Me ollaan asuttu "maalla" nyt 7 vuotta, 30 km lähimpään kaupunkiin. Tehtiin ehdottomasti oikea päätös ostaa talo vähän kauempaa kaupungista, talon hinta oli halvempi, rauhallinen asuinympäristö, päiväkoti ja koulu vain puolen kilometrin päässä. Meillä on myös sähkö - sekä puulämmitys, erityisesti talvella säästää paljon jos lämmittää leivinuunia, huhtikuusta-lokakuuhun meillä on lämmitys kokonaan pois käytöstä koska ilman lämmitystäkin sisälämpötila on väh. 22 astetta.
Alkuperäinen kirjoittaja Distinto:Minusta tuo on kyllä melko kallis... Epäilen myös tuon lämmityskustannuksia. Vai olisko tuon 160e/kk lisäksi käyttösähköt?
Alkuperäinen kirjoittaja anni:Alkuperäinen kirjoittaja Distinto:Minusta tuo on kyllä melko kallis... Epäilen myös tuon lämmityskustannuksia. Vai olisko tuon 160e/kk lisäksi käyttösähköt?
No meillä on neliöitä 125 ja sähkölasku on kuussa 144 euroa, eli siinä on koko sähkönkulutus.
Alkuperäinen kirjoittaja anni:Alkuperäinen kirjoittaja Distinto:Minusta tuo on kyllä melko kallis... Epäilen myös tuon lämmityskustannuksia. Vai olisko tuon 160e/kk lisäksi käyttösähköt?
No meillä on neliöitä 125 ja sähkölasku on kuussa 144 euroa, eli siinä on koko sähkönkulutus.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:aika hyvä! ja halpa minusta, talo ei mikään hirveen vanha, ja kunto hyvä. Täällä (pieni alle 2000 asukkan kunta 60km lähimpään kaupunkiin) saa maksaa melkein tuplasti tuollaisesta.
Alkuperäinen kirjoittaja mie:Jossain jumalan selän takana pohjosessa. Ei kiitos.