Keittiö ennen ja jälkeen

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Gloria
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
En pääse enää samaan kohtaan ottamaan kuvaa, sillä siinä on laitettu seinä umpeen. >Ennen keittiöön pääsi kahdesta kohtaa, nyt laitettiin yksi seinä umpeen ja yhtä laajennettiin reilulla kädellä. :)
 
Se on sellaista kivilaattaa, ne oli siis valmiiksi "muurattuja", noin 20 x 30 cm laattoja. Painavat ihan pirusti ja tulos on sellainen melko elävä. Ja tietenkin mielestäni kaunis :)
 
Kai tuon kivilaatan päällä välitilassa on joku lasi tai pleksi? Voi olla muuten puhtaanapito aika hankalaa. Huokoinen kivi(jäljitelmä) imee kaikki rasvat ja liat itseensä.
 
Ei ole mitään lasia tai pleksiä ja puhtaana on pysynyt. Kokkaan aika ahkeraan ja ruokaa tuossa keittiössä on tehty jo usean kuukauden ajan (huolimatta siitä, että viimeistelytyöt tehtiin pari viikkoa sitten). Mielestäni se on ollut helppo pitää puhtaana :)
 
Sotkua on kun kokkailin samalla kun keksin ottaa kuvan :) Totuuden nimissä, ei meillä aina muutenkaan ihan siistiä ole :D
Mutta nuo purkit ja purnukat on aina tuossa pöydällä, sillä käytän niitä päivittäin. Käytännöllistä. Jääkaapin ovissa on lasten taidetta ja noissa magneettipurkeissa kuivattuja yrttejä. Oikeastaan sekään ei kovasti häiritse mun silmää, siihen on niin tottunut :)
 

Yhteistyössä