Jos välttämättä halusit asian kertoa, olisiko ollut pieni sympatia ja lämpö liikaa vaadittu?! Puhutaan kuitenkin todella arasta, kipeästä ja henkilökohtaisesta asiasta. Kuukaudesta ja kenties vuodesta toiseen on henkisesti raskasta pettyä, mutta surutyön ja lopettamispäätöksen jokainen tekee varmasti sitten aikanaan heidän ollessa siihen valmiita. Voimia ja tsemppiä kaikille, etenkin pitempään yrittäneille! Ihmeitä voi aina tapahtua…Jos syy on miehessä ja ei haluta hoitoihin lähteä niin silloin on lapsi haave hylättävä. Tee surutyö ettei enempää lapsia synny ja nauttikaa niistä lapsista joita on. Ehkä teidänkin tapauksessa kannattaa tehdä niin. Lopettaa yrittäminen. Kipeää se tekee mutta parempi sekin kuin joka kierron stressi ja oviksen bongaus ym.
No onpas tämä karmean tyly ja kylmä kommentti! Ei tällaisia tänne! Tämä on ollut niin ihana ja kannustava keskusteluketju! Tsemppiä Fazeriina, jätetään tuollaiset omaan arvoonsa.Jos syy on miehessä ja ei haluta hoitoihin lähteä niin silloin on lapsi haave hylättävä. Tee surutyö ettei enempää lapsia synny ja nauttikaa niistä lapsista joita on. Ehkä teidänkin tapauksessa kannattaa tehdä niin. Lopettaa yrittäminen. Kipeää se tekee mutta parempi sekin kuin joka kierron stressi ja oviksen bongaus ym.
Vierailija sinulle pieni neuvo, on mautonta, ajattelematonta ja typerää käydä neuvomaan (tai tässä tapauksessa lähes määräämään) vertaistukipalstalla mitä toisen pitäisi tehdä, ellei toinen ole pyytänyt neuvojasi tilanteeseensa. Jos toisen tunteiden tunnistaminen ja myötätunnon kokeminen ja osoittaminen on sinulle haasteellista (niin kuin se joillekin on eivätkä he voi sille mitään) niin silloin etenkin jättäisin mieluummin kommentoimatta kokonaan tai ainakin miettisin monta kertaa ennen lähettämistä että välittyykö kirjoituksestani varmasti myötätunto toisen tilannetta kohtaan, vai onko tavoitteenani vain yrittää ratkaista toisen tilanne omasta laatikostani ja ajattelutavastani käsin olematta kiinnostunut siitä miltä se siitä toisesta ihmisestä tuntuu. Ja sitten jos päätyisin jälkimmäiseen, jättäisin kommentoimatta.Jos syy on miehessä ja ei haluta hoitoihin lähteä niin silloin on lapsi haave hylättävä. Tee surutyö ettei enempää lapsia synny ja nauttikaa niistä lapsista joita on. Ehkä teidänkin tapauksessa kannattaa tehdä niin. Lopettaa yrittäminen. Kipeää se tekee mutta parempi sekin kuin joka kierron stressi ja oviksen bongaus ym.
Ehkä se voisi vielä plussaksi muuttuaEilen testattu nega ja en oikein usko että plussaksi muuttuisi, toki tänään illalla voisi vielä katsella mitä testi näyttää. Mutta ihmettelen missä mun finnit?? Yleensä tässä vaiheessa naama on jo räjähtänyt käsiin.
Ihan mieletöntä @Toiveikas1992Etovan olon takia oli pakko tehä testi, kuukautisia ei vieläkään ilmaantunu.
Digitaalisen näytölle tuli teksti raskaana 2-3.
Oon ihan shokissa, en uskonu, että tää tulee koskaan tapahtumaan.
Kaupallinen yhteistyö: Libero