Mammat ei paljoo itteesä panosta. Sen kyllä huomaa
tai sitten naama, iho, hiukset, kynnet,ripset yms. on luonnostaan sellaisessa kuosissa, ettei niitä tarvitse mitenkään kosmetologilla laitattaa.
mulla ainakin on tosi pitkät ripset, pitkät hiukset luonnonvaalealla värillä, joita piristän raidoilla muutaman kerran vuoteen ja samalla tasoitetaan latvoja.
mun ihoni on hyväkuntoinen, ei mene kosteusvoiteitakaan kovin paljoa viikossa, ja mun iholle riittää ihan apteekin perusvoiteet, kasvoilla käytän lumenen päivävoidetta ja silloin tällöin silmänympärysgeeliä, jos silmät on turvoksissa.
mulla ei ole mustia ihokarvoja kuin alapäässä, eikä karvankasvu ole kovin tiheää ja runsasta, riittää kun epiloin/sheivaan muutaman kerran viikossa sääret ja alapään ja kainalot.
kulmia nypin 2-3viikon välein ja värjään niitä tummemmaksi kotona ehkä kuukauden välein.
dödö,hajuvesi, meikit kestää kauemmin kuin kuukauden. puuteria käytän minimaaklisesti, koska ihoni on hyvässä kunnossa.
kynsiä lakkailen harvemmin, koska työssäni ei voi käyttää lakkoja tai kovin pitkiä kynsiä, viilailen niitä itse.
mun ei siis tarvitse ostaa keneltäkään muulta mun kauneudenhoitopalveluita, koska osaan ja pystyn vielä toistaiseksi tekemään kaiken itse.