Tee vitun paskakasa meille heteromiehille= TERVEILLE...palvelus ja ammu ittes!!!! OLETTE SAIRAITA JA VAKAVASTI!!! Pitää olla ""päästä kovasti pipi"" että miestä kiihottaa ja kiinnostaaa toisen äijän vehkeet! HYI saatana!!! Ei mahdu meikäläisen päähän miten miestä voi toinen äijä kiihottaa!
Vielä sairaammaksi se menee kun ne ""paskakasat""= hintit nussivat toistensa paskaisia persereikiä = H-Y-I SAATANA!!!!!!! Että pitää olla sairasta touhua!!!!
Mikään EI OLE IHANAMPI kuin naisen märkä ja turvonnut pillu..*nams*...Tosin siitä nämä puppelipojut ei ymmärrä pillusta tuon taivaallista mikä sekin osoittaa että SAIRAS MIKÄ SAIRAS!!!
Ettei nyt ´ lievenneltäisi ja loivenneltaisi ´ tämän (...otetaan se nyt vielä kerran esille) yllä olevan kirjoituksen motiiveja ihan olemattomiin ,niin tein kyllä selväksi että puutun pelkästään huom. k i r j o i t u k s e e n en kirjoittajan henkilöön ,koska en häntä tietenkään tunne (...eikä muuten kiinnostaisi ihmeemmin tutustuakaan, jos niikseen tulee.) Minusta kun kaikkiin juuri tuollaisiin ( huom.

vihapuhe-) kirjoituksiin on vain syytä jonkun puuttua, ja nostaa ne keskusteluun. Näin varsinkin tänä netin ja tietokoneiden ihmisillä yhä yleisimmiksitulon aikakautena.
En katso huonoksi asiaksi sitä ,että vihapuheet paljastetaan ja annetaan niille kunnolla julkisuutta-eivätkö sitä niiden kirjoittajat muuten yleensä niile halunneetkin ?!
Ei tosin anneta niille sellaista julkista hyväksyntää kuin he itse olisivat näille (kristillisen sanonnan mukaan)´kanssaihmistensä´ mitätöimis (-opeilleen), tai antipatioiden (l. vastenmielisyyden tunteiden) levittämiselleen ja lietsomiselleen homoseksuaaleja ihmisiä (eritoten miespuolisia heitä) kohtaan halunneet ,vaan aivan päinvastaista: niiden ottamista ikäänkuin `suurennuslasitarkasteluun´ esimerkkeinä kaikille vihapuheista.
Potilas itse ei siis ole siinä tarkastelussa-ainoastaan hänen joskus nettiin tänne jättämänsä tekstit.Hänen lopultakin pelkästään omiin ennakkoluuloihinsa perustuvat tuomitsemistekstinsä eivät kyllä ansaitse mitään ´silkkihansikkain käsittelyä ,´ vaan pikemminkin niissä ´kissa on nostettava pöydälle´,kuten sanontana on...
Menemättä tässä enempää itse kirjoittajan ilmauksien tasolle, tai sanojen monimerkityksellisyyteen, voisi todeta että tuollaista tekstiä suoltavat henkilöt kiihottavat kyllä lähinnä vain kapinahenkeä kaikkea heidän edustamaansa idiotismia vastaan tässä yhteiskunnassa .
Heille on siis syytä tehdä selväksi esim. ,että:...
-Kenelläkään lääkärillä ei tässä maassa ole oikeutta (eikä tietääkseni kiinnostustakaan) leimata kokonaista kansanryhmää samalla "diagnoosilla" ´sairaiksi´.
-Lääkäri, tai kukaan terveydenhuoltoalalla työskentelevä EI ole oikeutettu nimittelemään asiakkaita ala-arvoisilla,alatyylisillä nimityksillä.
-Kirjottajalla ei ole minkäänlaista lääketieteellistä sivistä eikä siitä tietoakaan
-Vakavasti sairasta ihmistä ei kukaan lääkäri ole oikeutettu kehottamaan itsemurhan tekemiseen "palveluksena terveille miehille". (...tai ´palveluksena kenellekään)
-Homoseksuaalisuus EI ole sairaus.(sairausluokitukset voi täältä netistä tarkistaa ,jos ei tiedä.)
-Kirjoittaja puhui ampumisesta ,(joka siis edellyttää ampuma-asetta ja sen hallussapitoa ja aseenkantoluvan haltijuutta. Tällaiset ampumaankehottelijat olisi kyllä jotenkin hyvä saada ´haravoiduksikin´netistä,vaikka mahdollistahan se ei tietenkään( vielä nykyisin ainakaan) ole.
-Kenellekään todistetusti ja toistuvasti nettiin vihapuheita lähettäneelle ja siitä kiinni jääneelle,ei missään tapauksessa saisi myöntää minkäänlaisen aseen kantolupaa.
Poliisien marssi oli täyttä asiaa-heidän resurssejaan ei ole syytä liikaa leikata ´juustohöylällä´- eikä myöskään mielenterveyssektorilta , vaikka talousihmiset sanovatkin että taloudellisesti yhä huonompia aikoja kohti ollaan menossa, niin perusasioista kuten turvallisuudesta on silti huolehdittava ja ne sen mukaan priorisoitava .Ymmärrätkö ´Onnistuva mies´ nyt mitä tarkoitin ´aikapommilla´-samanlainen vertauskuvallinen ilmaus se on kuin se ´juustohöyläkin´.
Toinen voi olla seurausta toisesta...