Suihkuttelusta vielä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja James
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

James

Vieras
Pitääpäs tässä oikein rautalangasta vääntää seuraava asia, kun ei näköjään sitä muuten huomata.

Siis kun osa ihmisistä käy suihkussa noin 2-3 kertaa viikossa kuten minäkin, kysehän on silloin tietenkin yhdensortin mielenilmauksesta. Asiat ympärillämme eivät ole niin kuin pitäisi. Paha olo ja tyytymättömyys pitää saada jotenkin näyttää muille ja varsinkin pahan olon aiheuttajille. Me mielenosoittajat harrastamme siis biologista sodankäyntiä ja haistatamme ”paskat” tympeille kanssatovereilleen ja yhteiskunnalle. Näin se juuri on. Olemme tyytymättömiä nykymenoon, kuten punkkarit 1970-luvulla.

Mikä yhteiskunnassa ja teissä muissa, siis suihkuttajissa, meitä oikein risoo? Millä te suihkuttajat pahoitatte meidän mielemme, jotta me näin äärimmäisellä tavalla osoitamme teille mieltämme? Kyllä te varmasti itse tiedätte ärsyttävät ominaisuutenne, mistä arvelette muiden ”vetävän herneen nokkaansa”, tai siis haistattavan teille suoranaisesti ”paskat”. Kertokaa vain rohkeasti keljumaisista piirteistänne, nimittäin olen tänään hyvällä ja anteeksiantavalla tuulella. Siis ei mitään huolta. Ajatelkaapas: Jokainen päivä on mahdollisuus kääntää elämänsä suunta. Ei ärsytetä enää tahallamme toisiamme. Tämä kostonkierre on saatava loppumaan. Tehdään tästä nyt yhdessä parempi maailma.

Huomatkaa, että meillä, jotka käymme suihkussa 2-3 kertaa viikossa on siis loppujen lopuksi ihan hyvät tarkoitusperät. Yritämme tällaisella kannanotolla ja mielenilmauksella muuttaa maailmaa. Meitä moititaan , vaikka meidän tarkoitusperiämme pitäisi vain kiitellä. Arvostelijamme ovat lähinnä kuin kyntävän hevosen ympärillä pörrääviä paarmoja. Typerää käytöstä arvostelijoilta, vai mitä? Eikö nykymeno olekin perseestä? Eihän tässä ellitissäkään ole hurraamista.

Minä lupaan näin alkajaisiksi, että alan käydä suihkussa 3-4 kertaa viikossa, mikäli esimerkiksi joku hyvännäköinen nainen edes silloin tällöin pysäyttäisi minut kaupungilla ja sanoisi vaikkapa: ”James, saisinkos suudella Sinua?” Tuollaisia iloisia yllätyksiä kaipaa jokainen. Se on kuin masennuslääkettä. Silloinhan nykymeno olisi ihan jees, vai mitä?

Mikäli tässä asiassa ei tapahdu lähimmän viikon aikana mitään mullistavaa, ajattelin ottaa käyttöön biologisessa sodankäynnissäni järeämmät aseet. Nimittäin ensi viikon torstaina on läheisessä ravintolassa lounaana hernekeittoa ja ajattelin syödä sitä mahan täyteen oikein sinapin kera. Seuraukset arvaattekin! Kiertelenpäs sitten täällä työpaikalla huoneesta toiseen ja käytän biologista asettani. Heh-heh! Laitan työkaverit kärsimään ja miettimään syntyjä syviä. Toivottavasti viimeistään tuo parantaa tämän työpaikan ilmapiiriä.

Kun joku käy kolme kertaa päivässä, siis 21 kertaa viikossa suihkussa, olisi hänen lähipiirinsä jo aika huolestua. Ei tuollainen suihkuttelu ole mielestäni ihan tervettä. Kannattaisikohan tuollaiseen hakea jo ammattiapua. 21 tai vaikkapa 58 kertaa viikossa suihkuun? Onko noilla asioilla edes suurta eroa. Kummatkin ovat aivan yhtä sairaita lukemia.
 
Viereeni bussissa istahti tänä aamuna joku haisuli, joka ilmeisesti ei käy päivittäin pesulla. Taisit olla sinä?

No, istu muualle huomenaamulla. On kohteliaisuutta muita kohtaan huolehtia itsestään.
 
Samat kysymykset sullekin. Hoh-hoi-jaa!

Luulet varmaankin olevasi hereillä kun olet käynyt aamusuihkussa. Hyvä! Hyvä! Kyllä minusta vaikuttaa, että valtaosa täällä pörräävistä ihmisistä on käytännössä syvässä unessa. He eivät sitä itse huomaa, eivätkä voi siksi sitä myöntääkään. Onhan aivan selvää, että näin ison jengin pitäisi täysin hereillä ollessaan saada jotain erikoisempaa ja huomattavampaa aikaiseksi.

En jaksa alkaa sinulle enempää näin rautalangasta vääntämään.
 
Voi herregud! Väännetäänpäs sinullekin rautalangasta, kultapieni.

Siis eihän kukaan JÄRKEVÄ ihminen voi ottaa kirjoitustani ihan kirjaimellisesti. Lue rivien välistä ja etsi totuuden siementä paskavuoren alta. Siitä vaan tonkimaan!
 
Mielestäni näille surkeista surkeimmille ellit-sivustoille pitäisi päästä linkistä, jossa lukisi esimerkiksi: ""Se, joka painaa tästä linkistä, saa peräänsä kaiken toivon jättää."" Hyvästi!
 

Yhteistyössä