Joustamattomuudella saadaan kyllä hyvin rikottua mukava lapsen vierailun etävanhemmalla. Tästäkin pitää tehdä ongelma? Ei voi antaa lapsen ihka omia sadevaatteita mukaan kun ei viitsi niitä ottaa mukaan hoidosta, tai ihan periaatteen vuoksi alkaa äpisemään että "osta itse" ? Eikö todellakaan ole merkittävämpiä asioita mistä vääntää kuin tuo? Luulisi että se lapsi on sen verran tärkeä molemmille ettei lähde tuosta kiistelemään. Jos lapsi on puolet kuusta toisella ja puolet toisella niin ei ole kyse edes "etävanhemmasta" ja on syytä olla molemmilla osapuolilla tavarat mitä lapsi tarvitsee, mutta jos on se joka toinen viikonloppu etävanhempi aikaa, niin aika helv**** tyhmää lähteä vaatimaan että etävanhemman pitää ostaa pelit ja rensselit jotka jää pieneksi tod näk alle 10 käyttökerran jälkeen jollei osta kohtuuttoman suuria missä lapsella on hyvin hankala liikkua.
Mikä helv**** siinä on että pitää olla niin kus**** jotta oman lapsen olemista jo aletaan vaikeuttamaan vain siksi että pääsee vähän "iskemään vyön alle" exää.
Toivottavasti sellaiset idiootit saa mahdollisimman paljon paskaa niskaansa, jotka ei osaa olla fiksu ja joustava vanhempi lapselleen eron jälkeenkin. Lapsellista touhua.