nerppanen Kiitos! Yritetään kyllä rentoutua ja unohtaa vauvajutut hetkeksi, vaikka makkarin puolella yritetään kyllä aktiivisia reissussakin olla (oviksen pitäisi sattua ensi viikon lopulle).
papurinsessa Voi ei..

Kylläpäs on siulla surua sitten kerrakseen.

Paljon voimia ja jaksamista! Pitää vain toivoa ihmettä ystäväsi tilanteeseen, vaikka pahalta vaikuttaisikin..

Varmasti tuommoiset tilanteet elämässä vaikuttaa kuukautiskiertoonkin. Yritä nauttia edes vähän reissusta ja rentoutua siellä, vaikka uskonkin, että vaikeaa tai jopa mahdotontahan se voi olla.
Omanapa Kp 7. Vuoto loppui onneksi eilen!

Lähdetään tosiaan maanantaina sinne reissuun, niin hyvä että ehti loppua. Soittelin eilen vielä neuvolaan, kun neuvolan täti niin käski viime viikolla tekemään. Tein myös raskaustestin ennen soittamistani ohjeiden mukaan, ja negaahan se näytti, mutta se olikin jo tiedossa. Nyt pitäisi kuulema yksi luomukierto pitää välissä, ennen kuin jatkaa yritystä, mutta ei ajateltu totella, sillä tulehdusvaaraa ei kuulema ole.

Taukokierron pitämisen syyksi neuvolan täti sanoi vaan, että on helpompi määrittää raskauden kesto ja tärppääminen on todennäköisempää (?). Ei siis mielestäni mitään kunnon syitä tauolle.
Karua, kun näin nuorena Omakannan tiedoissa lukee jo kaksi raskaus-diagnoosia ja kaksi keskenmeno-diagnoosia.

Voi kumpa seuraava raskaus alkaisi jo pian ja päättyisikin vielä onnellisesti vaihteen vuoksi..