Mokkapalojen kuorrutus onkelma

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Apuva"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

"Apuva"

Vieras
Eli kun teen sitä kuorrutusta niin se tomusokeri jää aina kökköreiseksi...ei ole auttanut edes siivilän läpi laitto vaan saan aina sen paakkuuntumaan. Olisiko jollain kullan kallis vinkki mitä teen väärin tai kertoisiko joku miten hän sen itse tekee?

-KIITOS-
 
ite mittaan ensin tomusokerin kulhoon ja sitten lisään siihen kahvin, rasvan, kaakaon ja mitä muuta siihen nyt tulee ja ihan haarukalla sekoitan voimakkaasti sekaisin. eikä ikinä ole tullut kokkareita.
 
Painele ne kököt lastalla sinne kulhon reunoille niinkyllä ne sinnen sekoittuu. Itse laitan ensiksiaina tomusokerin ja siihen hieman kahvia ja rasvaa, lisään tarpeen tullen. Tomusokerisulaa jo siihen kahviin jotenei pitäisi mitään kökkö jääädä. Miten sen teet?
 

Similar threads

Yhteistyössä