Alkuperäinen kirjoittaja neuvoton:Alkuperäinen kirjoittaja mie:Alkuperäinen kirjoittaja neuvoton:Alkuperäinen kirjoittaja kookosta:Napata lapsi kainaloon ja jatkaa matkaa. Tai siis näin mä toimisin.
Näin mä olenkin tehnyt, mutta ihmiset tuntuu katsovan paheksuvasti lapsen käytöstä ja minuakin. En kohta enää kehtaa mennä mihinkään kun aina lapsi saa hepulin pienestäkin asiasta ja sitten taas huudetaan ja karjutaan. Voiko sitä jotenkin ennaltaehkäistä kun se tilanne on tulossa vai pitääkö oikeesti vaan sietää huutoa ja ihmisten katseita?
Mitäs niiten muiden ihmisten katseilla on väliä?
Ja uhmaikäisen itkukohtausta ei usemmiten pystyy ennältäehkäisemään mitenkään.
Yritän olla välittämättä ihmisten katseista, mutta hävettää se silti. Tuntuu, että teen jotain väärin kun lapsi rupeaa karjumaan sillä tavalla.
Et missään nimessä tee. Raivokohtauksetkin kuuluvat kehitykseen. Kannattaa lukea Raisa Cacciatoren Kiukkukirja jos nuo asiat kovasti mietityttää.