Alkuperäinen kirjoittaja Mielikki:Alkuperäinen kirjoittaja idunnor:
Tässä keskustelussa ei ole kukaan muu kuin sinä ja "vaimosi" esiintyneet asiantuntijoina, tehän olette läpi ketjun kuuluttaneet sisäpiiritietoanne.
Kaikki muut tähän keskusteluun osallistuneet ovat kertoneet mielipiteitänsä sen pohjalta mitä ovat lukeneet uutisista ja muualta tai mitä ihan puhtaasti olettavat.
Faktaa ei ole sinulla sen enempää kuin muillakaan tähän keskusteluun osallistuvilla.
Sua mahtaa kismittää että keskustelufoorumeilla jokaiselle annetaan mahdollisuus kertoa mielipiteensä? Ja se että asioista vihdoin keskustellaan ja toimintamalleja kyseenalaistetaan?
Mene purkamaan vaikkapa Oikeus ja Velvollisuus-sivulle turhautumisesi, se on täynnä keskustelunhaluisia ihmisiä mielipiteineen jotka eroavat omistasi ilmeisen paljon.
Jos sä pystyisit perustelemaan väitteesi edes jollain puolueettomalla lähteellä, tai ylipäänsä millään, olisit uskottavampi etkä vain joku nimimerkki jolla on "sisäpiiritietoa".
Kuka on Tuomarin vaimo??Ekkai luule,että mää??
![]()
![]()
Harmaa nimimerkki "Tuomarin vaimo" muutama sivu taaksepäin.