E
empire strikes back
Vieras
No kappas vaan, luuletko ettei tykätä? Vinkki vinkki: Tuo kommentti teidän OMASTA palstasta oli sarkasmia, lähtöisin siitä kun mammat trollaa velapalstalla alvariinsa, ja jos asiasta huomauttaa, niin vastauksena on se että heillä on oikeus kommentoida, kun kerran lapsista puhutaan.Alkuperäinen kirjoittaja Kroohpyyh:Alkuperäinen kirjoittaja empire strikes back:Alkuperäinen kirjoittaja Öööh...:Velat, pysykääs vaan siellä omalla palstallanne, kun ette tiedä mistä puhutte. Täällä nimittäin haaveillaan vauvasta.
Hei rauhoitu! Ihan hyvää hyvyyttään oikaistaan niitä väärinkäsityksiä, että lapsia haluamaton jotenkin oletusarvoisesti "muuttaisi mielensä"Eli kantsii ihan vakavasti miettiä kenen kanssa vauvoista haaveilee, ja onko mahdollisesti haavevauva tärkeämpi kuin nykyinen puoliso.
Lisäksi näillä palstoilla saa kirjoitella kuka tahansa, ei tää ole teidän OMISTAMA palsta jne.![]()
Häh!!! Sotahan siitä tulee, jos vauvahaaveilijat ja isojen perheiden äidit alkavat tunneksimaan vela-palstalle! Voisin sanoa, että siellä ei kyllä varmaan hirveästi tykätä.
Eiks ookin ärsyttävää, kun keskusteluun tuppaa ihmisiä, joiden näkökanta asiaan on täysin vastakkainen? Ja tässä ketjussa velat on sentään kommentoineet asiallisesti.
Alkuperäinen kirjoittaja Kroohpyyh:On hiukka eri asia toivoa lasta sellaiselta, joka ei ole sitä koskaan halunnut, kuin sellaiselta, jonka kanssa on ollut jo liitossa useamman vuoden ja lapsia on vanhastaankin ja ovat ennenkin olleet tervetulleita.
Luepa koko ketju. ALKUPERÄISESSÄ viestissä puhutaan miehestä, joka ei ole koskaan halunnut lapsia.