Meritähdelle ja
Heinikselle onnea ihanista uutisista! :heart:
EM , minullakin esikoinen oli perätilassa, mutta en edes halunnut, että yrittävät kääntää vauvaa. Ei lääkärikään oikein kauheasti edes painostanut siihen. Mielummin otin suunnitellun sektion, siinä ainakin tarkasti tiesi koska vauva viimeistään syntyy!
Onnea kuitenkin kääntöyritykseen, jos kääntämistä aiotte yrittää!
Ja vielä
iltsu-natsulle suuret onnittelut! Monta hyvää uutista olikin tänään luettavana!
Oma vauva on ollut tosi hiljainen jo neljättä päivää. Muutama muksahdus vaan silloin tällöin. Onneksi kotona on doppler ja sillä kuunneltuna syke on kuitenkin aina kuunnellessani n. 150 luokkaa. En sitten tiedä miten päin vauva oikein on, kun ei ole moneen päivään kunnolla monottanut. Liikkuu kuitenkin sen verran, että voin sanoa tuntevani liikkeitä, kunnon potkuja ei siis vaan ole nyt tullut. Pakko vaan luottaa, että kyllä siellä masussa kaikki on ihan hyvin.
Lisäksi omat työkuviot menivät ihan uusiksi. Sain tänään kuulla, että pomo vaihtuu 1.5. lähtien ja en pidä muutoksesta lainkaan. No, 2 viikkoa vielä töitä ennen kesälomaa. Kaipa sen jotenkin kestää, vaikka motivaatiota ei ole sitten niin yhtään jäljellä. Kesäloman jälkeen olisi vielä 3 viikkoa töitä, mutta en tiedä pystynkö silloin töihin. Jos ei ole fyysisiä vaivoja, niin psyykkisiä sitten. En vaan halua olla tuon uuden pomon alainen, ajatuskin ahdistaa niin paljon, että alkaa etoa.
Mutta enää huominen töitä ja sitten 3 päivää vapaata. Johan taas helpottaa.
Sini + tyttönen, rv 25+1