En ikinä löydä omaa alaani.. oon nyt ettimällä ettiny paikkoja joihin hakis ja yhteensä neljä oon saanu kasaan. eikä mikää niistä tunnu "just-siltä-oikealta". aaaarghh :headwall:
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Vinku-iita:Mullakin kyllä meinas usko loppua ennekun sitten oma ala löytyi! Jotta kyllä se siitä, aikanaan :hug:
Alkuperäinen kirjoittaja Vatukka:täällä sama juttu ja nyt vielä todettiin allerginen astma ja jauhoallergia (opiskelen VIELÄ leipuriksi, mut en kauaa), eli mikään pölyävä homma ei sovi, mikään missä käytetään kemikaaleja ei sovi, selän takia ei käy istumatyö eikä seisomatyö, haluan tehdä kuitenkin käsillä, enkä vain istua esim autonratissa... hyvät neuvot kalliit
Alkuperäinen kirjoittaja Homo heidelbergensis:No sulla on sentään jo neljä! Se on hyvä alku =) Ei kai sitä varmuudella tiedäkään, mikä on oikeasti hyvä ala ennen kuin kokeilee. Mä valitsin itse aikanaan oman alani suunnilleen arpomalla yhteishakuoppaasta. En olisi osannut silloin kuvitella, että siitä tulee mulle oikeasti niin rakas, että en täysin toisella alalla tahtoisi työskennelläkään.
Alkuperäinen kirjoittaja SuukkoSuulle:Kui ni ruumiinrakenne estää jotain? Vai onko selässä esim häikkää tms?
Alkuperäinen kirjoittaja :):Alkuperäinen kirjoittaja Vatukka:täällä sama juttu ja nyt vielä todettiin allerginen astma ja jauhoallergia (opiskelen VIELÄ leipuriksi, mut en kauaa), eli mikään pölyävä homma ei sovi, mikään missä käytetään kemikaaleja ei sovi, selän takia ei käy istumatyö eikä seisomatyö, haluan tehdä kuitenkin käsillä, enkä vain istua esim autonratissa... hyvät neuvot kalliit
hoitaja tekee hommia käsillä. allergiset pystyy tekeen sitä työtä. Mutta saa unohtaa raskaat vuodeosastot, parempi sit poklinikoilla tai vastaanotoissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Flow87 -Los tehottomuus-:voi olla mahdollista. lähden nyt siltä kantilta että mikä tuntuu kiinostavalta. jahka nyt tuo amk-haku vaan alkaisi taas. Mietin semmostaki että jos saan kesätöitä tuolta yhdestä paikasta ja se tuntuu hyvälle niin saatampa lähteä opiskelemaan sitä.
Alkuperäinen kirjoittaja Homo heidelbergensis:Alkuperäinen kirjoittaja Flow87 -Los tehottomuus-:voi olla mahdollista. lähden nyt siltä kantilta että mikä tuntuu kiinostavalta. jahka nyt tuo amk-haku vaan alkaisi taas. Mietin semmostaki että jos saan kesätöitä tuolta yhdestä paikasta ja se tuntuu hyvälle niin saatampa lähteä opiskelemaan sitä.
Kuulostaa hyvältä![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Vatukka:Alkuperäinen kirjoittaja :):Alkuperäinen kirjoittaja Vatukka:täällä sama juttu ja nyt vielä todettiin allerginen astma ja jauhoallergia (opiskelen VIELÄ leipuriksi, mut en kauaa), eli mikään pölyävä homma ei sovi, mikään missä käytetään kemikaaleja ei sovi, selän takia ei käy istumatyö eikä seisomatyö, haluan tehdä kuitenkin käsillä, enkä vain istua esim autonratissa... hyvät neuvot kalliit
hoitaja tekee hommia käsillä. allergiset pystyy tekeen sitä työtä. Mutta saa unohtaa raskaat vuodeosastot, parempi sit poklinikoilla tai vastaanotoissa.
siinä hoitajan ammatissa se kun se ei kiinnosta. ammatin ja työn on kuitenkin oltava mieleistä. ei ole kiva mennä töihin jos se on pakkopullaa. rakastan kaikkea taiteellista, ompelua, neulomista, piirtämistä, maalaamista,... vaatetusala olis ollu kans hyvä, mut siinä kangaspöly ottaa henkeen :S
Alkuperäinen kirjoittaja ai:siis miten ruumiinrakenne sulkee alojen ovia?
Alkuperäinen kirjoittaja vierras:Alkuperäinen kirjoittaja Vatukka:Alkuperäinen kirjoittaja :):Alkuperäinen kirjoittaja Vatukka:täällä sama juttu ja nyt vielä todettiin allerginen astma ja jauhoallergia (opiskelen VIELÄ leipuriksi, mut en kauaa), eli mikään pölyävä homma ei sovi, mikään missä käytetään kemikaaleja ei sovi, selän takia ei käy istumatyö eikä seisomatyö, haluan tehdä kuitenkin käsillä, enkä vain istua esim autonratissa... hyvät neuvot kalliit
hoitaja tekee hommia käsillä. allergiset pystyy tekeen sitä työtä. Mutta saa unohtaa raskaat vuodeosastot, parempi sit poklinikoilla tai vastaanotoissa.
siinä hoitajan ammatissa se kun se ei kiinnosta. ammatin ja työn on kuitenkin oltava mieleistä. ei ole kiva mennä töihin jos se on pakkopullaa. rakastan kaikkea taiteellista, ompelua, neulomista, piirtämistä, maalaamista,... vaatetusala olis ollu kans hyvä, mut siinä kangaspöly ottaa henkeen :S
Floristi? Vai ottaako kukat myös henkeen?
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:siinä hoitajan ammatissa se kun se ei kiinnosta. ammatin ja työn on kuitenkin oltava mieleistä. ei ole kiva mennä töihin jos se on pakkopullaa. rakastan kaikkea taiteellista, ompelua, neulomista, piirtämistä, maalaamista,... vaatetusala olis ollu kans hyvä, mut siinä kangaspöly ottaa henkeen :S