[QUOTE="suski";26586885]mikä ihme siinä on että heteromiehet pitävät homoja uhkana? kyllä niillä homoillakin on rajat, ei ne käy kiinni ku sika limppuun ku näkee miehen kadulla. ja suurimmalla osalla homoista on sentään käytöstapoja, toisin kun monilla heteromiehillä, jotka ajattelee että se on ihan ok tarttua esim. baarissa suoraan perseeseen kiinni kun nainen on tanssilattialla. miehiä vartenhan naiset siellä aina tanssii, eikös? antaa kaikkien kukkien kukkia ja sitä rataa.[/QUOTE]
On rajat vai?
Mun tapauksessa eräs homo aloitti pommittamaan eräällä foorumilla viestejä toisen perään, vaikka kerroin ihan selvällä suomen kielellä, että ei kiitos. olen hetero, niin viestejä tuli kymmeniä päivässä, lopuksi sain estettyä hänet "mustalle listalle", ja tämän jälkeen kyseinen herrasmies onki sähköpostiosoitteni jostain ja jatkoi viestittelyä sitä kautta.
Loppujen lopuksi minun täytyi vaihtaa sähköpostiosoitetta ja koin valtavasti vaivaa tämän takia.
Baarissa on läpsäisty homon toimesta minua takapuolelle ja yritetty suudella kaulaa. Turpaansa olis saanu, jos kaverit eivät olisi estelleet.
Tämän lisäksi eräs homo tuli selvinpäin tekemään tuttavuutta eräässä tilaisuudessa, oli kuitenkin näitä kahta yksilöä selvempijärkisempi yksilö ja ymmärsi puheestani, ettei kiinnosta.