yrps mä en ymmärrä mun ystäväpariskuntaa..

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vakiovieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

vakiovieras

Jäsen
29.11.2009
963
0
16
ne ei juo usein, et mitään holisteja ne ei oo..

ne oli eilen viihteellä ja kuulin et ne oli ollu aivan naamat ja nakit ja muusi kun lähtivät kotiin ja poikkesin siellä sit aamulla, niin ne veti siellä loivareita :x
(lapset ei kotona!)
mä en käsitä, itellä krapulassa viimesenä mielessä loivarit :x
ja se ei niillä jatku känniin asti se loiventavien vetäminen, ne juo sen pari ja sit alkaa elämä voittaa ja pystyy syömään ja oleen..

en oo kenenkään muun "ei-alkoholistin" kanssa törmänny samaan..

ja tämäkin oli pakko teidän kanssa jakaa :laugh:
 
Kerran aivan kauheassa darrassa join loiventavaa. Kaksi tunti siihen siideriin meni, mut sen jälkeen kun joi toisen niin krapula siirtyi ja meni yöllä nukkuessa ohi. Mut enpä yleensä niin perseitä juo että tarttis loivareita, ko juhlat olivat kunnon vuosijuhlat jossa tuli otettua olan takaa :D
 
Alkuperäinen kirjoittaja SuukkoSuulle:
Alkuperäinen kirjoittaja vakiovieras:
mut mulle on, täysin käsittämätöntä :D

Juu en mäkää koskaa loiventavia ota ku en muutenkaa osaa juoda kännejä :D

Minä en saa juotua alkoholia niin paljon, että saisin pahan krapulan. Alkoholi vain lakkaa maistumasta jossain vaiheessa ja thäts it!
 
Loiventava auttaa oloon! Vaikka se maistuis kuinka pahalta ja vastenmieliseltä niin juon melkeinpä mitä vain , esim. lonkero, siideri, viini, koska tiedän, että oloni paranee max puolen tunnin sisään hörpystä.
Enkä oo holisti... Joskus krapula iskee kun innostuu juhlimaan...
 
En väittäis, että on alkoholiongelma jos sellaista tapahtuu pari kolme kertaa vuodessa.
Se on ihan ok, jos juo sen pari eikä mitään kännejä.
Jos usein harrastaa krapulahömpsyjä silloin on jo ongelma edessä.
Nää on mielipiteitä vaan... Joku ottaa mielummin muutaman buranan, ei nekään kovin terveellisiä oo...
 
minä join eilen kotona 14-olutta ja sen jäkeen baarissa usemman, en muista loppuillasta mitään.. Aamulla kello yhdeksän hain kaupasta kolme olutta.. tämä kuvio toistuu noin kerran kuukaudessa. olenko alkoholisti????
 

Yhteistyössä