V
vieras
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja Lalaa:Alkuperäinen kirjoittaja tytsi-89:Alkuperäinen kirjoittaja koppis:Olis kiva tietää tapauksesta tarkemmin. Näyttää niin hassulta, kun kaksi lasta ovat saman näköisiä ja kolmas on ihan ulkomaalaisen näköinen.
Mun mielestä siinä on selvästi kolmoset, joista kaksi on identtisiä. Eli on irronnut 2 munasolua, joista toinen on jakautunut.
Kuvan perusteellako sitten analysoit noinkin tarkasti? Identtiset on aika harvinaiset, ja tässä kun selvästi on hoitoja tehty, niin on erittäin todennäköistä, että kolmesta munasolusta ovat tulleet.
Toistan edellisen; ei-identtiset kaksoset voivat olla nuorena toistensa kuvajaisia. Koska ovat täsmälleen saman ikäisiä. Vasta hieman vanhempana alkaa eroja tulla.
Tietyt hedelmällisyyshoidot altistavat enemmän identtisyydelle.