Sekamuotoinen masennus/ahdistus tila ja posttraumaattinen stressihäiriö. Millainen olen ulos päin?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "aapee"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

"aapee"

Vieras
Arvaa? "Yhteiskunnallinen asemani", työkykyni/työkyvyttömyys, ulkoinen habitukseni, arkeni helppous/vaikeus.. tms.

Mihin sijoittaisit minut diagnoosieni kanssa asteikolla 1-10? (ihan maallikkopohjalta siis, leikkimielisesti)
 
[QUOTE="aapee";29666849]Arvaa? "Yhteiskunnallinen asemani", työkykyni/työkyvyttömyys, ulkoinen habitukseni, arkeni helppous/vaikeus.. tms.

Mihin sijoittaisit minut diagnoosieni kanssa asteikolla 1-10? (ihan maallikkopohjalta siis, leikkimielisesti)[/QUOTE]

lukenut ja kääntää sen ihteensä.Normia koska moni jotka lukee loppujen lopuks kuvittelee itselleen taudin.
 
[QUOTE="aapee";29666866]No ei pidä tietenkään. ;) Ajattelin vaan, että olisi mielenkiintoista tietää, mitä ihmiset ajattelevat. Suoraan kun harva uskaltaa mitään sanoa/kysyä (siis tutut).[/QUOTE]

Eli siis mielenkiinnosta haluat tietää? En siis pahalla tätä kysele.
 
[QUOTE="vierailija";29666868]lukenut ja kääntää sen ihteensä.Normia koska moni jotka lukee loppujen lopuks kuvittelee itselleen taudin.[/QUOTE]

Liikaa lukenut, mutta mitä? Nettiä? Ei, kyllä mulla on ihan oikealta psykiatrilta diagnoosit, menneisyyden tapahtumista johtuvat.
 
[QUOTE="aapee";29666849]Arvaa? "Yhteiskunnallinen asemani", työkykyni/työkyvyttömyys, ulkoinen habitukseni, arkeni helppous/vaikeus.. tms.

Mihin sijoittaisit minut diagnoosieni kanssa asteikolla 1-10? (ihan maallikkopohjalta siis, leikkimielisesti)[/QUOTE]

Arvaan, että olet muovikassia kanniskeleva onneton spurgu.
 
"Yhteiskunnallinen asemani": en tiedä, ihan mikä vaan, työkykyni/työkyvyttömyys: osa-aikatöissä, ulkoinen habitukseni: punaiset hiukset, ei meikkiä, ihan normaali muuten, arkeni helppous/vaikeus: välillä jaksaa tehdä kaikkea, mutta sitten tulee monen päivän jaksoja, ettei tee mitään ja makaa sängyssä ja kattoo telkkaria .. tms.

Mihin sijoittaisit minut diagnoosieni kanssa asteikolla 1-10? 5
 

Yhteistyössä