raskaus ja painonnousu

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "jenkkakahva"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
J

"jenkkakahva"

Vieras
Kolmas raskaus ja painoa tullu jo 7 kg, rv 20 menossa. Ikääkin yli 30-vuotta. Itse olen mättänyt menemään suklaat, karkit rasvaiset ruuat jne...miten ihminen voi olla näin tyhmä??? Mikä kumma siinä on, kun ei järki pysy päässä syömisen suhteen?

Kunhan valitin, kiitos ja anteeksi :)
 
mulla menossa rv 31, ja n. 15kg tullut. Syömällä on kyllä tullut iso osa noista kiloista, mutta silti sitä nyt viimeaikoina on perä vaan levinnyt leviämistään, vaikka vahingossa on herkuttelut jäänyt paaaljon normaalia vähemmälle.
 
Mä söin älyttömästi suklaata ja karkkia ja varsinki pahoinvointien aikaan ihan kivasti roskaruokaaki, painoa tuli 10kg (ennen puoliväliä ehkä 1,5kg, loput lopumpana), ja 1,5 viikkoa synnytyksestä olin tilanteessa -4kg lähtöpainoon nähen. :)
 
Viimeksi muokattu:

Yhteistyössä