No tuota.... kyllä nyt on sanottava että olisiko aika pienen palstatauon? Huolestuttaa lähinnä tuo, kun mainitset palstan aiheuttaneen unettomuutta. Jos näin on asiain laita, varmaankin voisit sitten keksiä jonkin vaihtoehtoisen kanavan ongelmiesi purkuun.
Olen aina ollut sitä mieltä, että tämä on viihdettä. Nimenomaan, viihdettä. Yhdelle viihde on sivusta seuraamista, toiselle vittuilua, kolmannelle toiseksi tekeytymistä, neljännelle tarinointia muuten vaan. Intressit eivät koskaan kohtaa. Miten ne voisivatkaan, jos anonyymisti suurin osa keskusteluista täällä käydään?
Eli kerran vielä: Jos tiedätte omat taipumuksenne suhtautua kuolemanvakavasti tiettyihin itseänne koskeviin asioihin (lapset, työ, sosioekonominen asema, perhesuhteet, mielenterveys...) ÄLKÄÄ JUMALAUTA KIRJOITTAKO NIISTÄ ASIOISTA!!!
Joka ikinen kerta kun tänne piipahtaa, joku on laittanut (jälleen kerran) omia tai lastensa kuvia näytille. Tai kuvia sisustuksestaan, tai kysyy onko se Nico-Petteri lähiönimi vai oikeesti ihqu. Ja joka jumalan kerta alkaa se sama poru.
Puhukaa säästä, jos ette kestä henkilökohtaisuuksiin menemistä. Niin se on täällä, vaikka en sitä kannatakaan. Aina joku päätään rääpii ja sille ei mitään voi. Lisää saatte löylyä heitettyä jälkikäteen sielä palaamalla asiaan, juuri tällaiseen marttyyrisävyyn. Selväähän se on, että tästäkin ketjusta löytyvät ennen pitkää ne, jotka alkuperäisketjussakin puolsivat ja kannustivat, ja myös ne toiset jotka eivät kannustaneet. Mitä muuta kukaan edes odottaa? Tästähän tulee ainoastaan edellisen ketjun toisinto.
Plaah. Itse olen palstaillut vuodesta 2002, ja kukaan täällä ei ole nähnyt lapsiani, ei tiedä heidän nimiään eikä mitään minusta tai perheestäni saati taloustilanteestani tai mistään muustakaan. Eikä todella ole mitään mielenkiintoa kertoakaan aiheista. Oikeita asioita varten on oikeat ystävät, ei virtuaalivittuilu. B)