A
ap
Vieras
Minulla ei ole varaa edes ulkohousuja ostaa. Mutta lapsille ostan harrastusvälineistä lähtien kaikki.
En voi ymmärtää miksi käyttäydyn näin.
En voi ymmärtää miksi käyttäydyn näin.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja chef:en sitten kuitenkaan jaksanut nähdä moista vaivaa vaikka nyt loskakeleillä sukat kyllä kastuukinjos lapsilta puuttuisi säihin sopivat vaatteet, niin olisin niitä viivana hankkimassa. Mutta ei mulla ole niin väliä
![]()
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Minulla ei ole varaa edes ulkohousuja ostaa. Mutta lapsille ostan harrastusvälineistä lähtien kaikki.
En voi ymmärtää miksi käyttäydyn näin.![]()
Alkuperäinen kirjoittaja jepulis:Mä en tuhlaile leluihin yms, mutta vaatteet pitää olla lapsella vimpan päälle. Kuulin kerran kun kaksi lastenhoiraja kaveria puhuivat siitä, että ovat huomanneet, että kauniisti puettuja lapsia tekee mieli pitää enemmän sylissä. Että täytyy muistuttaa itseään, että kaikki ovat yhtä ihania vaikka vaatteet olisivatkin vanhoja ja rumia. Heistä tuntui pahalta, että tuntui siltä, mutta kävivät rehellisen keskustelun asiasta ja pohtivat, että miksi.
Silloin päätin, että omani tulevat AINA olemaan kauniisti puettuja. H&M riittää, mutta lapset eivät ole koskaan nukkaisissa vaatteissa, tai vaatteissa, joissa pinttynyttä tahran jämää yms.
Alkuperäinen kirjoittaja täällä:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Minulla ei ole varaa edes ulkohousuja ostaa. Mutta lapsille ostan harrastusvälineistä lähtien kaikki.
En voi ymmärtää miksi käyttäydyn näin.![]()
minä! Lapset saavat yhtä talvea varten kalliit vaatteet mtta itselleni ostan joka 10. vuosi halvan takin jostain poistomyynnistä.
Alkuperäinen kirjoittaja eijummarra:typerää tollainen.Lapselle pitää ostaa kaikki ja vähän päälle,mut oma itsensä ei kiinnosta.Tarviiko lapsen tukehtua siihen lelu-ja vaatemäärään?Lapset sentään kasvaa ja te ette.
Alkuperäinen kirjoittaja eijummarra:typerää tollainen.Lapselle pitää ostaa kaikki ja vähän päälle,mut oma itsensä ei kiinnosta.Tarviiko lapsen tukehtua siihen lelu-ja vaatemäärään?Lapset sentään kasvaa ja te ette.