Yksi ongelma on edelleen se, ettet ole vieläkään kertonut, missä asiassa olen ollut väärässä vaikka olen sitä monesti kysynyt?
Ja jos kerran halutaan antaa vahvistettuja tietoja, niin mikäli tekijän henkilöllisyys ei ollut tiedossa, mistä voitiin tietää, että kyseessä oli britannian kansalainen, joka on kotoisin toisesta maasta? Eikö näidenkin tietojen antaminen silloin ollut väärin? Iltalehden uutisen mukaan näin oli. Ensinhän pitää tietää ihmisen henkilöllisyys, jotta voidaan tietää hänen kansalaisuutensa ja taustansa, eikö?
Ja edelleen, tämä ei liity siihen, ettäkö ihmisten henkilöllisyyksiä pitäisi julkaista missään ennenkuin voidaan olla varmoja tekijästä tai kenties vasta sitten, kun tuomio on lainvoimainen.
Kyse on lähinnä siitä, miten sinä jauhat vahvistetusta tiedosta... mikäli ei ollut tiedossa tekijää, niin missään nimessä ennen tätä tietoa ei voinut olla tietoa hänen taustastaan tai kansalaisuudestaan. Yritän siis kertoa, sinun puolustelusi mediaa kohtaan on itseasiassa takaperoista. Totuus asiasta on se, että media yrittää välttää viimeiseen asti julkistamasta tekijän alkuperää silloin kun se tulee afrikasta tai arabimaista.