V
"vieras"
Vieras
Kokeilin tuota helium juttua niin karkas rusinat taivaalle..prkl..no taidan laittaa sitä styroksia seuraavaksi![]()
Näistä pitää tehdä ilmoitus ilmailuviranomaisille. Mieti mikä riski lentoliikenteelle!
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Kokeilin tuota helium juttua niin karkas rusinat taivaalle..prkl..no taidan laittaa sitä styroksia seuraavaksi![]()
Mä oon käyttäny noita Lidlin Blow uppeja, mut niiden kanssa pitää olla kyllä tosi tarkkana ettei se sima käy liikaa, kun niissä on sitten se räjähdysvaara. Että ne ei oikein ainakaan aloitteleville simantekijöille käy. Ja maksalaatikkoon niitä EI kannata kokeilla. Blow upit paistolämpötilassa voi olla kohtalokkaita.
Onneksi on harrastanut aina koripalloo ja otti sellasen mahtiloikan ja sai vielä kiinni leijailevan paketin. Kun aika kalliita ovat... Minä ostan aina Mauste-Sallisen ilmarusinoita sen 1kg paketin kun tulevat näin vappuna myyntiin, on aika edullinen ja siitä riittää leivonnaisiinkiin, tulee tosi kuohkea maustekakku kun noita
http://www.iltasanomat.fi/viihde/art-1288561395129.html
Joo..ilmoitus tehtySanoivat että on moni muukin soittanu karanneista rusinoista..heidän laskujen mukaan olis useampi Tonni rusinaa ilmassa,vissiin joutuu ottamaan koneet alas nyt
![]()
Rusinat ihan vaan turpoaa. Se on vanhanaikainen tapa kun sima pullotetaan heitetään pullon pohjalle jokunen rusina ja sokeria. Kun rusinat ovat nousseet pintaan on sima juomakelpoista eli valmista!! Ne mitää kellunta rusinoita ole. Esim. Ruumis uppoo kun kivi ja turpoaa nousee pintaan onkos se sitte joku kellunta ruumis halloweeniksi?? sivistäkää ihmiset itseänne... Jestas.