Miksi ette luota itseenne ja miehiinne?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "huh huh"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

"huh huh"

Vieras
Teitä ahdistaa, kun mies tekee töitä nuorten naisten kanssa? Tai mitähän se mies puuhaa sielä matin ja pekan luona? Huomaakohan mies sun kahden kilon lihomisen? Ette kehtaa olla enää alasti miehen kanssa? Onkohan liian pienet rinnat miehen mielestä? Ahdistaa kun naapuriin muutti kaunis nainen?

Voi naiset.. mikä teitä vaivaa!!! MISSÄ SE ITSETUNNOTTOMUUDESSA TE RYVETTE? Onko teillä oikeasti noin huonot parisuhteet?

Mun mies rakastaa mua ja tiedän sen. Minä olen hänen mielestä kauniimpi ja haluttavampi kuin kukaan muu. Hän voi puolestani tehdä töitä vaikka missikiertueella. Rakastan miestäni ja hän rakastaa mua.
Miksi mä lietsoisin itselleni jotain aivan turhapäiväisen pahaa oloa uskottelematta olemattomuuksia?
 
No kun ahdistaa ja pelottaa, niin on helpompi olla kun kanavoi sen johonkin.

Kun vasemmisto meni muodista, feminismille kävi osittain samoin. Naiset eivät juurikaan kannusta toisiaan enää muuhun kuin karistamaan kilpaa kiloja ja juoksemaan kilpaa vaate-, kenkä-, kosmetiikka- ja silikonitissi- ja nyt myös pornokaupan väliä.

Tulokset puhuvat puolestaan. Meille uskotellaan, että olemme itsetunnon suhteen rikkaampia nykyisin kun kaikki muukin on paremmin. Tosiasiassa naisihmisten omanarvontunto on laskenut kuin lehmän häntä. Vaikka on saatu naispresidenttiä ja naisrokkareita, niin samaan aikaan suuret joukot hukkuvat sinne kauppakierrokselle.

No, ehkä se tästä muuttuu jos asiasta kehdataan taas ruveta metelöimään.
 
Siksi kun joku sanoo olevansa tyytyväinen omaan vartaloonsa, tulee toinen nainen, ottaa lantiosta kiinni ja sanoo "tuosta on varaa vielä hoikistua. Miehesikin tykkää, kun saat kiinteyttä".
 

Yhteistyössä