Mies leperteleni naapurin nuorelle naiselle, miten kaunis tämä on ja minua ei ole kehunut KOSKAAN.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Hanna"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

"Hanna"

Vieras
Mies siis on sanonut joskus, että olen kuulemma toki kaunis jne, mutta hänen luoteenpiirteisiin ei oikein kehut kuulu.
Olen vuosia jankannut, että minä tarvitsen kehuja ja ei varmaan ole iso homma opetella joskus niitä kehuja sanomaan. Mies ei kuulemma vain osaa.

Meillä oli meidän tuttavapariskuntia istumassa iltaa/tupareissa uudessa talossamme. Naapurissa asuu nuori pari ja muistaakseni se nainen on joku 28v. (me olemme siis 44v ja 46v). Miehet olivat kännissä toki. Ensin miehen kaveri meni juttelemaan naapurillemme (oli ulkona) ja sitten mieheni perässä. Mä satuin kuulemaan kaiken sitten kylppärin pikkuikkunasta.
Mies siis leperteli tälle naapurillemme, miten kaunis nainen tämä on, kadun hyväkroppaisin, nätit hiukset yms.. SIIS MITÄH?! MITEN mun mies pystyy yhtäkkiä tuikotuntemattomalle latelemaan tuollaisen määrän kehuja? Ei ollut missään änkyräkännissä, vaan ihan pari ottanut.

Naapurimme on pulskempi ja muodokkaampi kuin minä ja muutenkin eri näköinen ja eri tyyppinen kuin minä. Johtuuko tämä nyt siitä, että oikeasti minä en vain viehätä miestäni? Vai johtuuko tämä siitä, että alan olla jo vanha?

Teenkö kärpäsestä härkäsen? Miehelle on puhunut ja hänen mielestä olen tosikko ja se oli vain huumoria.
 
Ehkä kyse on enemmänkin siitä, että miehesi halusi kännissä vähän "uhitella" ja boostattaa egoaan? Ehkä kyse nyt ei mustavalkoisesti ole siitä, että miehesi himoitsee naapuriasi.
 
miehesi on fiksu ja sivistynyt henkilö, joka tietää, että nuoret naiset ovat epävarmoja itsestään ja sen vuoksi kaipaavat kehuja.

Ikäisesi naiset, varsinkin, jos ovat jo saaneet ym. fiksun ja sivistyneen miehen puolisokseen, ovat niin oman arvonsa tuntevia, etteivät enää turhaa kehumista kaipaa.
 
miehesi on fiksu ja sivistynyt henkilö, joka tietää, että nuoret naiset ovat epävarmoja itsestään ja sen vuoksi kaipaavat kehuja.

Ikäisesi naiset, varsinkin, jos ovat jo saaneet ym. fiksun ja sivistyneen miehen puolisokseen, ovat niin oman arvonsa tuntevia, etteivät enää turhaa kehumista kaipaa.

LOL

Sä olet kyllä vahingossa tehnyt tuohon kirjoitusvirheen. Ajattelit varmaan kirjoittaa: "jos olisivat saaneet fiksun ja sivistyneen miehen..."

Ap nimenomaan ei ole saanut sitä fiksua ja sivistynyttä miestä. :(
 
[QUOTE="vaimoke";28794067]Meidän mies kehuu ja lellii aina meidän koiraa, mutta mua ei läheskään yhtä paljon....

Onkohan se ihastunut meidän koiraan? :/[/QUOTE]

xD EEEiiiihhh.. Ihan paras!
 
vitsit että raivostuisin jos oma mies olisi tehnyt noin, minusta ei tule MITÄÄN tilannetta mieleen että tarvitsisi toisen ulkonäköä ruveta kuolaamaan...aikuisten oikeesti.
 
On kyllä ihan saatanan juntti mies, haluaa panna nuorta lihaa eikä edes osaa peittää sitä kunnolla. Menisin vieraisiin kostoksi, ettimään jonkun jolta saisin itse samanlaisia kohteliaisuuksia!
 
No mieshän oli vain rehellinen. Naapurin nainen oli kaunis, aloittaja varmaan (enää) ei.
En minäkään edellytä, että vaimo ryhtyy minun pyylevöitynyttä olemustani kehumaan. Silti voi sanoa tienlaitoja niittävästä opiskelijapojasta että onpas lihaksikas ja raamikas kaveri. Ja sanoa tämän siis suooraan minulle, ap kaiketi salakuunteli miestään?
 

Yhteistyössä