Löysin tällaisen sivun netistä, se herätti mielenkiintoni. Koitan suomentaa parhaani mukaan, jos joku osaa paremmin, saa toki korjata 
Uuden aloituksen tein sen takia, koska aihe ei sinänsä liity possunuhaan, vaan rokotuksiin yleensä. Itse ainakin jäin pohtimaan tätä rokotushysteriaa toiselta näkökulmalta, kun tämän luin.
Täältä tulee:
"Rokotukset -- on mahtava valhe.. Ne eivät ole pelastaneet yhtään elämää, mutta ovat olleet niin monen sairauden ja kuoleman, ja näin ollen myös perusteettoman kärsimyksen aiheuttajina, että tuleva sukupolvi tulee pitämään niitä yhtenä tietämättömyyden ja ennakkoluulojen aikakauden suurimmista virheistä ja niihin pakottaminen rangaistuksen uhalla - tummimpana tahrana muuten hyvinvointipainoitteisessa lainsäädännössä meidän vuosisadallamme...". (Alfred Russel Wallace 1898)
Rokotusten aihe on todellakin loputon. Erityisesti, ottaen huomioon sen, kuinka paljon vastenmielistä propagandaavalhetta on kerääntynyt viimesen 200 vuoden aikana, joiden aikana rokotukset ovat systemaattisesti huonontaneet ihmisten terveyttä, tuhoten heidän immuunijrjestelmää ja ottaen huomioon myöskin sen, että venäjän kielellä on muutenkin niin katastroofisen vähän niin saatavilla olevaa kirjallisuutta kuin luotettavia internet-sivustoja, mistä saisi edes jotain informaatioa virallisen tiedon vastapainoksi. Rokotuskysymys, jos suoraan puhutaan, liittyy aika vähän lääketieteeseen tai tieteeseen yleensä. Varmat rokotusten haitat ja niiden hyvin kyseenalainen hyöty on aikoja sitten todistettu päivittäisellä kokemuksella. Jos mikä tahansa muu tiede omaisi niin paljon "kontra":a samalla, kun siltä puuttuisi "pro":ta yhtä paljon, niin sellaista tiedettä ei enää olisi olemassakaan muutaman vuoden kuluttua. Mistä tässä on kyse? Tämä on helppo arvata. Rokotuskysymys -- on rahakysymys. Eikä mitä tahansa rahaa vaan jättiläisiä, hirvittäviä summia, mitä meidän on vaikea edes kuvitella. Joiden pienellä murto-osalla voi ostaa lehdistöä -- niin alan erikoisjulkaisuja kuin yleistäkin. Voi teettää "tutkimuksia" tasku"tutkijoilla", ennalta määrätyllä lopputuloksella. Julkaista kirjoja, kustantaa tv- ja radio-ohjelmia, perustaa upeita nettisivuja, monistaa hyvin valikoitujen "infektiosairauksien asiantuntijoiden" ja "epidemiologien" lukumäärää, antaa lahjuksia terveysministeriön virkamiehille, jotta kansallisiin kalentereihin saataisiin yhä enemmän rokotteita... Kaikkea saa tehdä! Kuka meistä sitä epäilee?
Mutta mistä nämä hirvittävät summat ovat peräisin? Miksi juuri rokotteista, eikä esimerkiksi lääkkeistä tai lääketieteellisista laitteista tuli loputtoman rikastumisen lähde? Tähänkin kysymykseen on erittäin helppo vastaus. Rokotteitahan tehdään terveille, eikä sairaille (vaikka viimeaikoina yritetään rokottaa jopa sairaita: kenenkään ei tulisi välttää rokotteita! ) . Jopa yleisimmät sairaudet ovat rajoitettuja niitä sairastavien ja lääkeaineiden tai -toimenpiteiden lukumäärällä, mitä potilas voi kestää. Ainoana rokotteita rajoittavana tekijänä on lasten ja pienemmässä määrin aikuisten lukumäärä. Ihmisten sairauksien lukumäärä on suuri. Periaatteessa jokaista tautia vastaan voi keksiä rokotteen ja pakottaa siihen hysteerisellä propagandalla tai väkisin. Oletko sairaanhoitaja tai lääkärialan asiantuntija? Et saa töitä ennen kuin otat rokotuksen B-hepatiittia vastaan. Aloittamassa asepalveluksen? Joudut ottamaan toistakymmentä "elintärkeää" rokotusta. Pelastaja, poliisi, palomies? Sama juttu. Lapsi tai nuori? Ei mitään asiaa päiväkoteihin, kouluihin, oppilaitoksiin, ennen kuin olet ottanut kaikki tarvittavat rokotukset. Listaa voi jatkaa loputtomiin, mitä tapahtuukin tosiasiassa jatkuvasti. Jokaisesta valtion tyrkyttämältä rokotteelta voi saada hyvät voitot, koska markkinat ovat täysin uhattomat: valtio takaa niiden monopolian ja kannattavuuden. Mutta siinäkään ei ollut kaikki. Rokottajat yrittävät laajentaa tuotteidensa markkina-aluetta. Lääkealan yritykset kehittävät nykyäään rokotteita myös terveydelle haitallisia riippuvuuksia vastaan.. Harva se viikko, kun ei alan uutisissa taas hehkuteta uuden rokotteen - ,tietenkin, onnistuneesta tutkimuksesta. Tupakointia, alkoholismia, narkomaniaa vastaan... Nykyään on jopa olemassa rokotteita ylipaino- ja ehkäisyrokotteita. Yleinen näkökanta valmistautuu siihen, että rokotukset ovat yleislääke kaikkiin vaivoihin. Maksa rokotteesta, anna pistää itseesi piikki ja kaikki tulee olemaan OK.
Meillä on lapsia. Me haluamme suojata heitä tauteja vastaan, haluamme nähdä heidät terveinä. Jos syntymästämme lähtien meille toitotetaan, että rokotukset ovat ihme, hyve, lääketieteellisen kehityksen huippu , meidän rakkaat pelastajat kaikista vaivoista, miten tätä voi epäillä? Yhteiskunnallis-poliittiset järjestelmät muuttuvat, ihmismielet muuttuvat, kaikki virtaa ja kaikki muuttuu. Ainoastaan rokotemyrkyt jatkavat yhä uudellen meidän myrkyttämistä niiden tuottajien ja levittäjien tulonlähteen kunniaksi. Koska kaikki virkamiehet kaikista puolueista ja hallituksista haluavat vain yhtä - rahaa. Ja rahaa tehdään nopeimmiten "huolehtimalla" kansan terveydestä. On vaikeaa tarjota kaikille äänestäjille hyvän elämän - hyvän työpaikan, hyvä, tilava, valoisa asuinhuoneisto, puhdasta vettä ja vitamiini- ja kivennäisainepitoista ruokaa. Nämä ovat ainoat ihmisten tuntemat todelliset seikat, jotka ehkäisevät infektiosairauksien leviämisen. On paljon hellpompaa syyttää rokoteyritystä, saada yhteiskunnalliset kunnianosoitukset ja saada samalla paljon rahaa rokotteiden tuottajilta. Eikä haittaa, että jokainen tuollainen yritys väistämättä jättää taakseensa ruumiita ja loppuelämäksi vammautuneita, puhumattakaan heistä, kenellä sairaudet tulevat ilmi vasta myöhemmin. Päättäjien tulisi nähdä metsä puiden takana, jotta myöhemmin on mitä vastata.
Jos ihmiselle antaa hengitettäväksi todella pienen määrän elohopeahöyryä, hän kuolee. Yhteys myrkkyyn on silloin silminnähtävä. Jos samaa elohopeaa käyttää rookotteessa säilöntätarkoitukseen ja pistää sitä rokotteen mukana elimistöön, se ei muutu siitä vähemmän myrkylliseksi. Eikä alumiinii muutu vähemmän myrkylliseksi. Eivätkä eläinten sairaudet tai erilaiset taudinaiheuttajat, joita tarttuu yllinkyllin rokotuksiin niiden valmistusvaiheessa, muutu ennalta-arvattaviksi. Myös ne tulevat myrkyttämään ihmistä ja huonontamaan hänen teveyttään, mutta sairauksien oireet eivät näy heti. Silloin voi hyvillä mielin kieltää niiden välisen yhteyden. Jos ei tehdä tutkimuksia, joista väistämättä tulee käymään ilmi jo 200 vuotta tiedossa oleva fakta, että juuri rokotukset ovat suurin sairauksien, myös onkologisten (onkohan oikea sana?) ja autoimmuunisten, aiheuttajia, niin voidaan edelleen huoletta valehdella tieteen nimissä rokotteiden turvallisuudesta ja tehosta. Ihmiset ilman omatuntoa ja moraalisia rajoituksia, eikä mikään tuomioistuin(?) ole heille mitään ja nauraavat sille, mitä toiset pelkäävät. Heidän oskontonsa on raha.
Kirjoittaja myöntää, että yhden ihmisen voivat eivät ole rajattomatRokotuskysymys on vain yksi hänen mielenkiinnon koteesta ammattilaisen lääketieteen historijoitsijan ja ammattia harjoittavan homeopaatti-lääkkärin näkökulmasta. Rokotteiden tutkiminen ja todellisen tiedon niistä levittäminen ei tuota hänelle mitään muuta hyötyä kuin moraalisen tyydytyksen. Sen takia sivustoa tullaan päivittämään ehkä vähän harvemmin, kuin kirjoittaja ja moni lukija haluaisi.
Muutama sana tiedostojen sijainnista.
1. "Rokotteet: faktat ja mielipiteet" (linkki ). Vapaiden asiantuntijoiden, tutkijoiden ja toimittajien pohdintoja rokotteista.
2. "Taudit ja rokotteet" (linkki ). Julkaisut koskien tauteja, joita vastaan rokotetaan ja tietoja joistakin rokotteista.
3. "Rokotteet ja sairaudet" (linkki ). Artikkelit rokotteita seuraavista sairauksista. Suositellaan aloittamaan tutustuminen aiheeseen "Rafaella Moro-Horwin ja Michael Horwin:in todistukseen" *
4. "Rokotuspolitiikka" (linkki ). Ketkä hyötyvät rokotteista, ja miksi meille niitä tyrkytetään.
5. "Rokotusten historiaa" (linkki )....
*nimien oikeinkirjoituksesta en ole varma, koska nimet on kirjoitettu venäjäksi (kääntäjän kommentti)
................................ Jätän tästä välistä pois osan, jossa sanotaan, että aiheesta kiinnostuneet voivat ottaa yhteyttä yhteistyötä varten.......*
"Ja viimeisin asia. Suuren Ganemanin, homeopatian perustajan elämänmotto oli "Aude sapere! -- Uskalla olla viisas! Yritetäänpä siis mekin olla, jos ei viisaita, niin ainakin järkeviä ja punnitaan sata kertaa ennen kuin tehdään se mitä ei saa jälkikäteen tekemättömäksi (koska rokotustahan ei pysty jälkikäteen "peruuttaa" ja pumpata rokotusmyrkyt takaisin piikkiin) -- ja tuodaan lapsi rokoteidolin eteen."
Vapaa käännös sivulta: http://www.homeoint.org/kotok/privivki.htm
Jos mielenkiintoa aiheeseen esiintyy, niin voin koittaa kääntää myös linkkien takana olevia juttuja
Uuden aloituksen tein sen takia, koska aihe ei sinänsä liity possunuhaan, vaan rokotuksiin yleensä. Itse ainakin jäin pohtimaan tätä rokotushysteriaa toiselta näkökulmalta, kun tämän luin.
Täältä tulee:
"Rokotukset -- on mahtava valhe.. Ne eivät ole pelastaneet yhtään elämää, mutta ovat olleet niin monen sairauden ja kuoleman, ja näin ollen myös perusteettoman kärsimyksen aiheuttajina, että tuleva sukupolvi tulee pitämään niitä yhtenä tietämättömyyden ja ennakkoluulojen aikakauden suurimmista virheistä ja niihin pakottaminen rangaistuksen uhalla - tummimpana tahrana muuten hyvinvointipainoitteisessa lainsäädännössä meidän vuosisadallamme...". (Alfred Russel Wallace 1898)
Rokotusten aihe on todellakin loputon. Erityisesti, ottaen huomioon sen, kuinka paljon vastenmielistä propagandaavalhetta on kerääntynyt viimesen 200 vuoden aikana, joiden aikana rokotukset ovat systemaattisesti huonontaneet ihmisten terveyttä, tuhoten heidän immuunijrjestelmää ja ottaen huomioon myöskin sen, että venäjän kielellä on muutenkin niin katastroofisen vähän niin saatavilla olevaa kirjallisuutta kuin luotettavia internet-sivustoja, mistä saisi edes jotain informaatioa virallisen tiedon vastapainoksi. Rokotuskysymys, jos suoraan puhutaan, liittyy aika vähän lääketieteeseen tai tieteeseen yleensä. Varmat rokotusten haitat ja niiden hyvin kyseenalainen hyöty on aikoja sitten todistettu päivittäisellä kokemuksella. Jos mikä tahansa muu tiede omaisi niin paljon "kontra":a samalla, kun siltä puuttuisi "pro":ta yhtä paljon, niin sellaista tiedettä ei enää olisi olemassakaan muutaman vuoden kuluttua. Mistä tässä on kyse? Tämä on helppo arvata. Rokotuskysymys -- on rahakysymys. Eikä mitä tahansa rahaa vaan jättiläisiä, hirvittäviä summia, mitä meidän on vaikea edes kuvitella. Joiden pienellä murto-osalla voi ostaa lehdistöä -- niin alan erikoisjulkaisuja kuin yleistäkin. Voi teettää "tutkimuksia" tasku"tutkijoilla", ennalta määrätyllä lopputuloksella. Julkaista kirjoja, kustantaa tv- ja radio-ohjelmia, perustaa upeita nettisivuja, monistaa hyvin valikoitujen "infektiosairauksien asiantuntijoiden" ja "epidemiologien" lukumäärää, antaa lahjuksia terveysministeriön virkamiehille, jotta kansallisiin kalentereihin saataisiin yhä enemmän rokotteita... Kaikkea saa tehdä! Kuka meistä sitä epäilee?
Mutta mistä nämä hirvittävät summat ovat peräisin? Miksi juuri rokotteista, eikä esimerkiksi lääkkeistä tai lääketieteellisista laitteista tuli loputtoman rikastumisen lähde? Tähänkin kysymykseen on erittäin helppo vastaus. Rokotteitahan tehdään terveille, eikä sairaille (vaikka viimeaikoina yritetään rokottaa jopa sairaita: kenenkään ei tulisi välttää rokotteita! ) . Jopa yleisimmät sairaudet ovat rajoitettuja niitä sairastavien ja lääkeaineiden tai -toimenpiteiden lukumäärällä, mitä potilas voi kestää. Ainoana rokotteita rajoittavana tekijänä on lasten ja pienemmässä määrin aikuisten lukumäärä. Ihmisten sairauksien lukumäärä on suuri. Periaatteessa jokaista tautia vastaan voi keksiä rokotteen ja pakottaa siihen hysteerisellä propagandalla tai väkisin. Oletko sairaanhoitaja tai lääkärialan asiantuntija? Et saa töitä ennen kuin otat rokotuksen B-hepatiittia vastaan. Aloittamassa asepalveluksen? Joudut ottamaan toistakymmentä "elintärkeää" rokotusta. Pelastaja, poliisi, palomies? Sama juttu. Lapsi tai nuori? Ei mitään asiaa päiväkoteihin, kouluihin, oppilaitoksiin, ennen kuin olet ottanut kaikki tarvittavat rokotukset. Listaa voi jatkaa loputtomiin, mitä tapahtuukin tosiasiassa jatkuvasti. Jokaisesta valtion tyrkyttämältä rokotteelta voi saada hyvät voitot, koska markkinat ovat täysin uhattomat: valtio takaa niiden monopolian ja kannattavuuden. Mutta siinäkään ei ollut kaikki. Rokottajat yrittävät laajentaa tuotteidensa markkina-aluetta. Lääkealan yritykset kehittävät nykyäään rokotteita myös terveydelle haitallisia riippuvuuksia vastaan.. Harva se viikko, kun ei alan uutisissa taas hehkuteta uuden rokotteen - ,tietenkin, onnistuneesta tutkimuksesta. Tupakointia, alkoholismia, narkomaniaa vastaan... Nykyään on jopa olemassa rokotteita ylipaino- ja ehkäisyrokotteita. Yleinen näkökanta valmistautuu siihen, että rokotukset ovat yleislääke kaikkiin vaivoihin. Maksa rokotteesta, anna pistää itseesi piikki ja kaikki tulee olemaan OK.
Meillä on lapsia. Me haluamme suojata heitä tauteja vastaan, haluamme nähdä heidät terveinä. Jos syntymästämme lähtien meille toitotetaan, että rokotukset ovat ihme, hyve, lääketieteellisen kehityksen huippu , meidän rakkaat pelastajat kaikista vaivoista, miten tätä voi epäillä? Yhteiskunnallis-poliittiset järjestelmät muuttuvat, ihmismielet muuttuvat, kaikki virtaa ja kaikki muuttuu. Ainoastaan rokotemyrkyt jatkavat yhä uudellen meidän myrkyttämistä niiden tuottajien ja levittäjien tulonlähteen kunniaksi. Koska kaikki virkamiehet kaikista puolueista ja hallituksista haluavat vain yhtä - rahaa. Ja rahaa tehdään nopeimmiten "huolehtimalla" kansan terveydestä. On vaikeaa tarjota kaikille äänestäjille hyvän elämän - hyvän työpaikan, hyvä, tilava, valoisa asuinhuoneisto, puhdasta vettä ja vitamiini- ja kivennäisainepitoista ruokaa. Nämä ovat ainoat ihmisten tuntemat todelliset seikat, jotka ehkäisevät infektiosairauksien leviämisen. On paljon hellpompaa syyttää rokoteyritystä, saada yhteiskunnalliset kunnianosoitukset ja saada samalla paljon rahaa rokotteiden tuottajilta. Eikä haittaa, että jokainen tuollainen yritys väistämättä jättää taakseensa ruumiita ja loppuelämäksi vammautuneita, puhumattakaan heistä, kenellä sairaudet tulevat ilmi vasta myöhemmin. Päättäjien tulisi nähdä metsä puiden takana, jotta myöhemmin on mitä vastata.
Jos ihmiselle antaa hengitettäväksi todella pienen määrän elohopeahöyryä, hän kuolee. Yhteys myrkkyyn on silloin silminnähtävä. Jos samaa elohopeaa käyttää rookotteessa säilöntätarkoitukseen ja pistää sitä rokotteen mukana elimistöön, se ei muutu siitä vähemmän myrkylliseksi. Eikä alumiinii muutu vähemmän myrkylliseksi. Eivätkä eläinten sairaudet tai erilaiset taudinaiheuttajat, joita tarttuu yllinkyllin rokotuksiin niiden valmistusvaiheessa, muutu ennalta-arvattaviksi. Myös ne tulevat myrkyttämään ihmistä ja huonontamaan hänen teveyttään, mutta sairauksien oireet eivät näy heti. Silloin voi hyvillä mielin kieltää niiden välisen yhteyden. Jos ei tehdä tutkimuksia, joista väistämättä tulee käymään ilmi jo 200 vuotta tiedossa oleva fakta, että juuri rokotukset ovat suurin sairauksien, myös onkologisten (onkohan oikea sana?) ja autoimmuunisten, aiheuttajia, niin voidaan edelleen huoletta valehdella tieteen nimissä rokotteiden turvallisuudesta ja tehosta. Ihmiset ilman omatuntoa ja moraalisia rajoituksia, eikä mikään tuomioistuin(?) ole heille mitään ja nauraavat sille, mitä toiset pelkäävät. Heidän oskontonsa on raha.
Kirjoittaja myöntää, että yhden ihmisen voivat eivät ole rajattomatRokotuskysymys on vain yksi hänen mielenkiinnon koteesta ammattilaisen lääketieteen historijoitsijan ja ammattia harjoittavan homeopaatti-lääkkärin näkökulmasta. Rokotteiden tutkiminen ja todellisen tiedon niistä levittäminen ei tuota hänelle mitään muuta hyötyä kuin moraalisen tyydytyksen. Sen takia sivustoa tullaan päivittämään ehkä vähän harvemmin, kuin kirjoittaja ja moni lukija haluaisi.
Muutama sana tiedostojen sijainnista.
1. "Rokotteet: faktat ja mielipiteet" (linkki ). Vapaiden asiantuntijoiden, tutkijoiden ja toimittajien pohdintoja rokotteista.
2. "Taudit ja rokotteet" (linkki ). Julkaisut koskien tauteja, joita vastaan rokotetaan ja tietoja joistakin rokotteista.
3. "Rokotteet ja sairaudet" (linkki ). Artikkelit rokotteita seuraavista sairauksista. Suositellaan aloittamaan tutustuminen aiheeseen "Rafaella Moro-Horwin ja Michael Horwin:in todistukseen" *
4. "Rokotuspolitiikka" (linkki ). Ketkä hyötyvät rokotteista, ja miksi meille niitä tyrkytetään.
5. "Rokotusten historiaa" (linkki )....
*nimien oikeinkirjoituksesta en ole varma, koska nimet on kirjoitettu venäjäksi (kääntäjän kommentti)
................................ Jätän tästä välistä pois osan, jossa sanotaan, että aiheesta kiinnostuneet voivat ottaa yhteyttä yhteistyötä varten.......*
"Ja viimeisin asia. Suuren Ganemanin, homeopatian perustajan elämänmotto oli "Aude sapere! -- Uskalla olla viisas! Yritetäänpä siis mekin olla, jos ei viisaita, niin ainakin järkeviä ja punnitaan sata kertaa ennen kuin tehdään se mitä ei saa jälkikäteen tekemättömäksi (koska rokotustahan ei pysty jälkikäteen "peruuttaa" ja pumpata rokotusmyrkyt takaisin piikkiin) -- ja tuodaan lapsi rokoteidolin eteen."
Vapaa käännös sivulta: http://www.homeoint.org/kotok/privivki.htm
Jos mielenkiintoa aiheeseen esiintyy, niin voin koittaa kääntää myös linkkien takana olevia juttuja