V
vierailija
Vieras
En sanonutkaan, ettet sinä aio. Sanoin, että mies suuttui koska ei usko sinun työllistyvän helposti. Jos mies luottaisi että sinun on helppo päästä johonkin muualle töihin, olisi varmaan sanonut "hienoa kulta!".
Se että itse on valmis ottamaan mitä vain työtä vastaan, ei tarkoita vielä että kuka vain olisi valmis sinut palkkaamaan.
Näistä mielipiteistä kyllä näkee,että olet työkkärin tätinä ollut.Onneksi olet entinen.Jokainen työtönhän on lähtökohtaisesti laiska ja vätys ja on oma syy,jos vaikka firma tekee konkan,jossa olit töissä.Sun syy.....Karenssia vaan kaikille.Työkkärin kermaperseiden on hyvä lämpimältä pallilta huudella,että mene töihin,mene töihin.Menis joo mutta yksi 3kk.paikka 300 hakijaa...Vain nuoria otetaan,koska he ovat halpoja.