Miehelläni seisoo...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ...aina...liikaa...
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Hei haloo! Olisko edellisillä nutturapäillä mennyt puurot ja vellit sekaisin. On aivan eri asia puhua vonkauksesta kuin tahattomasta erektiosta vaikka saunassa. Ja mies voi kärsiä vielä enemmän tilanteesta ja juosta pois saunasta, niin kuin ap sanoi.
Tuosta saa tekemällä vielä suuremman solmun.
 
Minunkin miehelläni seisoo herkästi, mutta en koe sitä minään negatiivisena, päinvastoin. Tunnen itseni seksikkääksi ja ja naiselliseksi, kun saan miehessäni aikaan tällaisen reaktion.

Eihän se tietenkään sitä tarkoita, että joka seisokkia pitäisi heti ruveta ""hoitamaan"". Normaali mies ymmärtää tämän. Sitten kun on yhteistä aikaa, lapset nukkumassa tai muualla jne. , sitten hellitään ja rakastellaan. Jos on kuukautiset tai ei huvita, annan miehelle käsihoitoa. Ja voihan mies masturboidakin. Miehen pitää saada saada ""pussit tyhjiksi"", luulisi sen jokaisen aikuisen naisen tietävän.

Eihän tuosta ap:n viestistä selvinnyt,mikä se ongelma lopulta oli. Mutta erektio sinänsä ei voi olla ongelma, sen puute voi olla.
 
Vain mies voi kysyä....
<<AnnaS,
Onko kuukautiset este rakastelulle??


Jos on maha kipeä, ripulilla (olen aina kuukautisten eka päivinä), paikkoja särkee ja pimpistä lorottaa haisevaa maksoittunutta alkukuukautisverta..... niin ei aina tosiaankaan huvita.

Eihän se este ole. Miehille riittää kun on reikä. Ja sehän ei tietysti ole minnekään kadonnut.

Joillakin naisilla vain on tunteet - ja jotkut naiset jopa tuntevat kipua ja särkyäkin.
 
mikäs sen ihananpaa kun seisova kalu ja kauniskin.Housuissa olevaa kovaa kaluahan on ihana hiplata ja silitellä sekä puristella housujen päältä,kivaa leikkiä.Kokeilehan!!!!!!
 
Onko se niin vaikea ymmärtää , että nainen tuntee itsensä likaiseksi tai pornoksi jos aviomies kuolaa kiimassa kokoajan. Minä en hyväksy miehen käytöstä... Jos seksiä pitää olla, täytyy siitä hetkestä olla yhteinen päätös. Miehen kasvatus suomessa on aivan eläimellistä, viettien pilaamaa.
 
Miten niin et haluaisi tuntea itseäsi huonoksi naiseksi? Sinähän olet huono nainen ja vaimo. Jos aviopuolisoiden välinen seksi tai se, että miehesi kiihottuu sinusta, saa sinut tuntemaan itsesi likaiseksi ja pornoksi, vapauta hyvä ihminen itsesi tuskastasi ja ota avioero.

""Kuolaa kiimassa koko ajan."" Noinko halventavasti sinä kirjoitat aviomiehestäsi ja lastesi isästä? Kyllä, seksiin täytyy olla yhteinen päätös, mutta kuinka usein sinä olet valmis ko. päätöksen tekemään?

Eläimellisestä miesten kasvatuksesta varmaan voisi syyttää naisia, koska hehän kovaan ääneen valittavat kantavansa päävastuun kodinhoidosta ja lapsista. Miten ihmeessä noin seksuaalikielteinen nainen on päätynyt naimisiin? Vai otitko miehen vain siitosoriksi saadaksesi toteuttaa äitiyttäsi? Paitsi että nyt et jaksakaan kantaa vastuutasi.

Antaisit miehellesi useammin, niin se saattaisi ajatella hieman sinunkin onneasi ja jaksamistasi. Muutos lähtee sinusta itsestäsi tai sitten on parempi lähteä koko liitosta.
 
On kyllä taatusti aivan käsittämätöntä miten joku voi yleensäkin ajatella noin mottipäisesti seksistä. En tiedä minkä lestadiolaisen kasvatuksen olet saanut, mutta hulluilta nuo sinun ajatuksesi tuntuvat. Olisikohan jonkinlaisen terapian paikka? Joka tapauksessa tekisit miehellesi suuren palveluksen, jos pistäisit hänet pihalle elämästäsi...
 
Tämä on kaikille niille naisille, joiden mielestä seksi on ""likaista ja halventavaa"":

Olkaa ystävällisiä ja kertokaa tuo mielipiteenne ENNEN kuin vaaditte miestänne sitoutumaan itseenne. Mieluiten HETI seurustelun alkumetreillä.

Jos mies sitten haluaa jatkaa seurustelua kanssanne, niin silloin hänkin on asian puolestaan hyväksynyt, eikä hänen tarvitse kokea itseään petkutetuksi, niinkuin minä tunsin itseni ensimmäisen avioliittoni aikana.

Nimim: Avioliittoon Huijattu
 
Kyllä totta on että joillakin miehillä tuo seksi ja sen kanssa ""leikkiminen"" on mennyt överiksi.

Miehet kuolaa nettipornoa ja mikään muu ei kohta ole mielessä. Tottahan toki sitä kiihoittuu kuvia katsellessaan ja ajatuksilla itseään kiihoittamalla. En tietenkään tiedä ap:n miehen jatkuvan kiihoittuneena olemisen syytä.
Itse olen tullut tässä lähiaikoina pari kertaa kaupungin ruuhkabussissa todella ikävällä tavalla ""yllätetyksi"".

Olen bussin käytävällä saanut ""ihanasti"" Tuntea mieskunnon olevan erittäinkin hyvän muutamalla kanssamatkustajalla. Siis suoraan sanottuna ovat tunkeneet niin kiinni minuun että olen saattanut tuntea heidän kovan kalunsa. Yritä siinä sitten liikkua täpötäydessä bussissa karkuun. Olen ollut niin vihainen ja kuitenkin tikanteesta todella nolo että en ole osannut oikein mitään tehdä, yrittänyt vain epätoivoisesti siirtyä irti ja kauemmaksi.
Että on näitä seisottajia ... ja heitäkinkö täytyisi vain ymmärtää ja ajatella että voi parkoja eihän tuolle mitään voi , ovat vain puutteessa, ei helv...
 
Ja tämä on ap:lle:

Älä ole huolissasi, minäkin katselin sinun kaltaista naista vähän yli viisi vuotta, kunnes viimeinkin sain siitä pelleilystä tarpeekseni.

Kävelin yhtenä kauniina aamuna maistraattiin ja allekirjoitin eropaperit. Se oli ehdottomasti elämäni viisaimpia päätöksiä!

Nyt olen löytänyt uuden, upean, nuoremman ja avarakatseisen naisen ja elämäni hymyilee... En kaipaa ex-vaimostani sitten yhtikäs mitään! Seksikin on upeaa ja ainoa asia mikä kaduttaa on se, etten ottanut eroa aikaisemmin.

Ap, toivottavasti myös sinunkin miehesi lukee tämän ja ""vapauttaa"" sinut kärsimyksistäsi mahdollisimman pian!

Ja lopuksi vielä vinkki kaikille niille miehille jotka kärsivät ap:n kaltaisista puolisoista: Ottakaa ero NYT HETI, vielä ei ole liian myöhäistä nauttia elämästä. Omasta puolestani voin sanoa että te ette ehkä tajuakaan kuinka upeaa elämä voi OIKEAN kumppanin kanssa olla!!!
 
Jos nyt pysyttäisiin asiassa. Oma aviomies joka kiihottuu vaimostaan on kyllä ihan eri asia kuin joku pervo joka painautuu tuntemattomia naisia vasten ruuhkabussissa.

T: mies, joka kiihottuu omasta rakkaastaan
 
Sua siis ahdistelee täysin tuntemattomat itsensä hinkkaajat julkisessa kulkuvälineessä. Ap:n ongelmana oli hänen aviomiehensä ja lastensa isä, joka onnettomuudekseen kiihottuu kun näkee vaimonsa alastomana saunassa... Joo, nämä nyt ovatkin täysin toisiinsa rinnastettavissa olevia asioita...
 
""...Että on näitä seisottajia ... ja heitäkinkö täytyisi vain ymmärtää...""

Niinpä, ja sitten on näitä täysin kylmiä tyyppejä, jotka haluavat (jostain syystä) parisuhteen, mutta eivät seksiä. Heitäkin sitten varmaan ""täytyisi vain ymmärtää""...

Sorry, olen vissiin huono ihminen, mutta en todellakaan ymmärrä sen kummemmin ""seisottajia"" kuin näitä seksi-kammoisiakaan! Minun mielestäni yhtä kieroutunutta sakkia kumpikin!
 
Onko nyt kyse vain miehesi tavasta osoittaa halunsa ja mielestäsi se on liian näkyvää ja usein tapahtuvaa vai ettekö harrasta seksiä lainkaan ? Oletko tyystin lopettanut hänen kanssaan rakastelut ?

Vai luuletko että hänellä on seksiaddikti ?

Jos kuitenkin vain et nyt jostain syystä itse kestä/halua seksiä ja toisen halut ärsyttävät on ongelma sinussa ei miehessä ja teidän täytyisi keskustella .

Normaalimiehellä kyllä seisoo kai aika usein , niin omallanikin mutta ei se ainakaan minua häiritse . Tosin hän kyllä osaa seisokin piilottaa jos on tarvis .

Olen miettinyt että mitä jos naisillakin olisi joku pystyyn tai ulokkeeksi nouseva elin joka aina kiihoittumistilassa tulisi näkyvämmäksi niin minkälaisia tilanteita meilläkin olisi. Nännien nöpötyksen vielä helposti peittää.
 
Kyllä se kuulkaa on sillä lailla, että nainen on luotu naitavaksi ja silloin, kun miehellä seisoo, niin sen pitää päästä naimaan ja tyhjentämään pallit, sanoivatpa täällä nuo ikuiset piipittäjät mitä tahansa.
 
Vai noin ajattelet! Eli teillä pitäisi olla sovittu ns. etukäteen koska teillä on sitten seksiä. Tämä tarkoittaa että miehen pitäisi sitten olla valmiina vain joku tietty päivä ja aika. Kuulostaa aika omituiselta. Mietinkin että mitä siten jos teillä ei löydy yhteistä aikaa tai sopivaa aikaa harrastaa seksiä. Herrajumala sentään ap, eikös se ole hyvä asia jos miehesi pitää sinua seksikkäänä ja haluaa vain sinut? Näköjään sinä et ajattele tai näet asia noin. Jos jatkat tota rataa niin kohta miehesi kyllästyy ja alkaa katsella muitten naisten perään… Kai sinullekin maistuu seksiä ja seksi ei ole koskaan likaista vaan se pitäisi olla mukavaa ja hauskaa, molemille.
 

Yhteistyössä