Alkuperäinen kirjoittaja dfhg:
Olen itse ihmetellyt samaa. Itse olen innostunut eri asioista ja saanut siitä hirveästi negatiivista palautetta. En ole keksinyt syyksi mitään muuta kuin, että k.o henkilöt kieltävät itseltä innostumisen ja "leikkimisen" ja koska ovat itseltään sen kieltäneet eivät kestä innostumista ja iloa muilla.
Näin se varmaan on. Meidän perheessä innostutaan aina välillä asioista, joista ei tiedetä tuon taivaallista. Se tekee hyvää perheelle ja parisuhteellekin.
Mä olen muuten opetellut myös aikoinaan kokkaamaan. Siis nykyäänhän mä osaan B) Impulssi tuohon tuli siitä, että naapuri kutsui syömään ja mä t
otesin naapurin syövän parempaa ruokaa kuin mä. Mä tykkään hyvästä ruuasta ja siksi oli vaan pakko tarttua keittokirjaan ja ryhtyä opettelemaan.