Tosta tuli mieleen, sarjassamme oudoimpia huhuja:
"eikös teillä ollut selvä kanta noihin ikkunallisiin pesukoneisiin ?"

tässä kysymyksiisi vastaukset..
1.kuinka monta päivää ehditte olla "ilman raskautta" ennenkuin alatte taas kantaa seuraavaa?
- Joskus enemmän, joskus vähemmän.
2.miksi teette lapsia senkin uhalla jotta lääkäri teille sanoo että lapsi voi olla joko vaikeasti vammainen,kuolla tai se voi olla hengenvaarallista äidille?
-En tiedä yhtäkään, kuka olisi lähtenyt leikkimään hengellään /synnyttänyt jos lääkäri kieltänyt. kunnioitamme esivaltaa, ja lääkäri kuuluu siihen. Tuskin kukaan niin naiivisti henkensä kaupalla raskaaksi hankkiutuu. Jokainen punnitkoon erikseen kohdallaan.
3.Mitä teette vapaa-ajalla?
-Eiköhän samanlaista hauskanpitoa ja kavereitten kanssa oloa, mutta ilman viinaa. Sinun on varmasti vaikea kuvitella että voi olla hauskaa ilman baarielämää ? Olisi mielenkiintoista tietää, mitä sitten kuvittelet meidän tekevän? istumassa kädet ristissä kotona ??
4.miksi uskovaisia suositaan kouluissa?
-Täysin typerää yleistystä.
5.miksi KAIKKI uskovaiset tunnistaa helpolla? Pukeutumisesta, hiuksista, naamasta? miksi uskovaiset nuoret seurojen alla ostaa lähikaupastamme kondomeja ja karvanajo vehkeitä jos ne ei niitä saa käyttää?
-Miksi edes kysyt, jos tiedät mistä tunnistat? Meidän seastamme löytyy kyllä kaikenlaista pukeutujaa, en koe itseäni ainakaan harmaaksi hiireksi

Mikä toi karvanajojuttu oli? Hikipedia ei aina kerro täysin oikeaa tietoa. En tiedä kondomeja ostavista nuorista.
6.miksi uskovaiset saa ottaa permanentteja hiuksiin jos ne ei saa värjätä niitä?
- Ei ole kyse siitä mitä SAA TEHDÄ ja mitä EI. Hiusten pitäminen "harmaina ja väritöminä" on oikeastaan vähän vanhempaa perinnettä...
Oikeastaan missään asiassa ei ole kyse LUVALLISUUDESTA ja LUVATTOMUUDESTA. Ketään ei rangaista mistään, uskoa voi jos haluaa. Velvoitteita ei ole.
7.miksi seuroissa on tupakka kioski?
-Miksi ei olisi, jos iso osa seuravieraista polttaa

Päättele siitä,
8. KERRO YKSI KIELLETTY ASIA MISTÄ SAA NAUTINTOA.