KYSELY: Ehkäisynä keskeytetty yhd. kuinka moni tullut raskaaksi näin?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "kyselijä"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

"kyselijä"

Vieras
Eli jos ehkäisynä on vain ollut keskeytetty yhdyntä niin kuinka moni on tullut tästä huolimatta raskaaksi ja kuinka monella tämä "ekäisy" on "toiminut" halutulla tavalla ja kuinka kauan ollut käytössä?
 
vajaa 2 vuotta ollut käytössä, riskialtista käytöstä esiintynyt n. 2-3 kertaa viikossa, ehkäisy toiminut onneksi ehkäisevästi.
Loistava ratkaisu pariskunnalle joille asenne lapsen saantiin on "tulkoon jos on tullakseen", muille en suosittele.
 
no en tiedä voiko tätä kutsua keskeytetyks yhdynnäksi.. mutta me tehtiin monta vuottaa niin että rullattiin kumi päälle vasta ihan yhdynnän lopussa kun mies oli valmis tulemaan..

En tullut raskaaksi vaikka muutoin raskaudun hyvin helposti...

huono puoli tässä oli se että loppujen lopuksi houkutus mennä loppuun asti paljaalla oli niin suuri että jäi kumi kokonaan laittamatta ja sehän sitte tuotti tulosta...
 
  • Tykkää
Reactions: Mies66
on vähintäänkin edesvastuutonta edes käyttää keskeytetyn yhdynnän yhteydessä sanaa "ehkäisy" koska sitä se ei ole, millään tasolla.

on olemassa helposti raskautuvia ja vaikeasti raskautuvia naisia, sperman laatu vaihetelee miehellä eikä aina ole juuri samanlaista, ihan samalla tavalla naisen raskautuminen voi vaihdella, eikä pysyä samana vaikka tekisi tusinan lapsia tai yrittäisi loppu elämänsä saada sitä yhtä.
 
Yksi ilmoittautuu! Kolmisen kuukautta oli käytössä keskeytetty, kolmannessa kierrossa napsahti. En kyllä valita, ihanaakin ihanempi poikalapsi saatiin kahdeksan viikkoa sitten :)
Tosin nyt käytössä on ihan oikea ehkäisy ettei tuu toista het perään.
 
6 vuotta ollut kaytossa, joista viimesen viiden aikana myos kuukautisten aikana, pari paivaa ennen ja viikko jalkeen menty loppuun asti, ja en ole tullut raskaaksi. Saa nahda tulenko sitten helposti vai vaikeemmaan kautta raskaaksi kun yritetaan O_O !
 
Meillä ollu käytössä keskeytetty yhdyntä meilkein seurustelun alusta asti .Kertaakaan ei ole tapahtunut vahinkoa jokaisen lapsen kohdalla olemme sopineet nyt ruvetaaan yrittää lasta.Luulen,että toi miehen pidätyskyky on mitä mainioin hallitsee lihaksensa :) Kaikilla tämä EI ole turvallinen ehkäisy muoto.Terkkuja miehelle jos tunnistaa teksistä.
 

Uusimmat

Yhteistyössä