V
vieras
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja nöppönen:Alkuperäinen kirjoittaja unikuu108:Alkuperäinen kirjoittaja ädä:Alkuperäinen kirjoittaja unikuu108:Alkuperäinen kirjoittaja ädä:Alkuperäinen kirjoittaja unikuu108:must se on vaan outoo ettei voi sitä vähää aikaa olla juomatta.. eikai se alkoholi niin tärkee juttu ole?
vähää aikaa..hmm..kaikki eivät imetä vaan paria kuukautta..munkin kohdalla paussi eli totaali kieltäytyminen ois tarkottanut raskausajan kanssa lähemmäs 2 vuotta.kai sitä nyt sinä aikana saa sillon tällön esim.sauna siiderin ottaa??
no.mäkin raskauden lisäksi imetin vuoden enkä tippaakaan juonut.. aika vähän aikaa se loppujen lopuksi on se vajaa 2 vuotta.
no ei se minusta ole hirveen vähän aikaa kun on esim.niin kuin mullakin 4 lasta.tarkottaisi sitä että enpä tässä 26 ikävuoteen mennessä olisi kerennyt aikuisiällä juomaan yhtäkään siideriä :saint: ja kun se ei kerta mitenkään ole haitallista niin miksi pitäisi"jeesustella"..?enkä nyt tarkoita mitään pers kännejä vedellä vaan lasillinen tai pullollinen sillon tällön esim juhla tilanteissa.
no,onhan sulla nyt loppuelämä aikaa dokaa..
dokaa?? tää on tätä kun on vaan kaks ääripäätä.. juoppo ja absolutisti.
No niinpä. Ei oo dokaamista jos juo sillon tällön pari sidukkaa... Varmaan suurin osa ihmisistä kuitenki tykkää välillä ottaa vaikka sen saunasiiderin. Täällä vaan taas huutelee nää absolutistit jotka leimaa heti juopoks jos pari ottaa! Ja sillä ei tasan oo mitään vaikutusta siihen vauvaan jos tosiaan pysyy siinä parissa eikä juo siis joka päivä. Ja tästä on ees turha tapella, kaikki tekee niinku tykkää.