Alkuperäinen kirjoittaja eiks jeh:
Et kuitenkaan voi tietää pettikö se vai ei. Nimittäin jos tarkoitus oli kertoa, että oli ollut toisen naisen kanssa, se ei ole pettämistä, vaan rinnakkaissuhde tai tilapäisseksiä.
Ööh.. nyt en aivan tajua. Meidän suhteessa ei ollut sallittua rinnakkaissuhde eikä tilapäisseksi. Ei hyvä tavaton taas näitä juttuja
Olisin toki voinut raahata miehen kotiin selvittämään asian tai laittaa viestin. Mutta en kestäisi miehen matelemista, me ollaan sovittu että se on ero heti jos jompi kumpi pettää. Ja kait se on miehellekin hieman helpompaa, jos on edes hieman vihainen minulle

Ei se kyllä ole, tiedän että tajuaa kuinka tyhmästi teki. No siinä menee hyvä mies jollekkin ehkä hieman paremmalle naiselle kuin minä olen.
Täytyy meinaan myöntää että oli oikeasti muuten hyvä mies, mutta paskan tempun teki ja päätti siten suhteemme