Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja Loore29:Alkuperäinen kirjoittaja vastaaja:Mun puolesta kaikki koirat vois ampua niin ei olisi tuotakaan ongelmaa!
Koirissahan se vika on. Aika taitava koira olisi jos itse kakkansa osaisi pussiin kerätä!Eiköhän se sieltä hihnan päästä lähde kerätäänkö vai ei.
Ei mua paskat ahista, kuhan ei keskellä tietä ole. Ojissa saa olla ja puskissa, mutta tieltä toivoisin jokaisen ne keräävän. Vaikka hulluahan se on pussiin ne laittaa mikä ei maadu mihinkään ja samalla valistetaan kuinka maailma hukkuu roskiin. Mutta ei niitä kiva ole lastenvaatteistakaan pestä, mutta enpä silti jaksa elämääni stressata koirankakalla joka kevät.
Mä olen käsittänyt että koirankakkapussit on maatuvia kuten biopussitkin. Vai meinasitko ,että oikeen jossain Valintatalon isossa muovarissa ruvetaan sitä pökälettä kanniskelemaan![]()
Katsohan roskiksiin missä on pussiin kerättyjä kakkoja! Montako maatuvaa pussia siellä näet?