A
"a p"
Vieras
Maatushkalle Morsian -telkkarisarjaan vain paperit, niin kyllä se siitä.
Epäilen että mun alan töitä ei hirveästi löydy maalta. Ois pakko olla kaupungissa, muuten loistava idea...
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Maatushkalle Morsian -telkkarisarjaan vain paperit, niin kyllä se siitä.
Hauskasti kärjistetty tuo "etsimällä etsiminen".
Ovatko nämä ketä olet tapaillut sellaisia, jotka ovat vaikuttaneet ensivaikutelmassa hyviltä tyypeiltä vai enemmänkin epätoivoisen etsijän "kun en muuta saa" tapauksia. Onko ollut sellaisia jotka ovat heti saaneet "sukat sekaisin" vai sellasia että ihan ok? Oletko saanut paljon pakkeja?
Mielikuvitus on aina plussaa. Kiinnostuisin itse, jos minulla olisi haku päällä, mutta kun ei ole; vaimo ja lapset on hankittuina, eikä vakavampia eroaikeita ole. Vehtaaminen toisi nykytilanteessa pelkkää harmia kaikille osapuolille.
On sinulle osunut valikoimaa, jos tosiaan noita kaikkia laatuja huonoja miehiä on sattunut kohdalle. Onko näistä monikin vaikuttanu ensin sopivilta ja siten paljastunut noita miinuspuolia vai onko jo heti alkuun käynyt selville, että kiitos ei.
Ootko kokeillu lavatansseja? Jos minä vielä olisin sinkku niin sinne suuntaisin kumppania etsimään. Ei se välttämättä heti ekalla kerralla onnistu, mutta jos useammin kävisi. Nuo nettipalstat on helppo tapa kohdata seuraa hakevia, mutta siellä taitaa eniten olla sitä outoo porukkaa ja varattuja. Etkö jo ole kokemuksesta oppinut tunnistamaan, että kaikki jauhot ei ole pussissa puhtaita.
Ei se kohtalo ole noita miehiä valinnut vaan sinä ite.
Mä luulen että hyvin montaa naista lähentelee samanlaiset petturit, narsistit jne. Toiset naiset vaan osaavat ottaa selvää miehestä ajoissa tai näkevät heidän lävitseen. Onko sulla ehkä ihmistuntemus jotenkin huonoa tai oletko liian sinisilmäinen vai mikä siinä on että sinä päästät nuo luihumiehet lähelle sinua.
Jos etsit vääristä paikoista tai tiedostamattomasti jonkin väärän piirteen omaavia tyyppejä?
Turha sulle on mitään kirjottaa kun heti vedät herneet nokkaan etkä osaa yhtään miettiä omaa käyttäytymistäsi.
Jotkut vaan aina valitsevat huonoja puolisoita ja siihen on syynsä. Ei se tarkoita että ainoastaan sussa olisi vikaa. Sä voisit päästä tilanteesta eteenpäin mutta et tuolla asenteella.
Ymmärrän hyvin vastahakoisuuden aloittaa tapailua henkilön kanssa, joka asuu vielä exänsä kanssa. Valitettavan usein nämä paljastuvat sellaisiksi, joilla se ero ei sitten kuitenkaan ollut vielä ihan niin selvä (tai välttämättä edes aikeissa erota). Näin ei kuitenkaan ihan aina ole. Itse olen tavannut nykyisen mieheni kun vielä olin virallisesti naimisissa exäni kanssa ja asuimme yhdessä. Exän kanssa olimme päättäneet erota joitain kuukausia aiemmin ja meille oli molemmille ihan selvää, että paluuta entiseen ei ole. Lapsia meillä ei ollut, mutta virallisella avioerolla tai pois muutolla ei varsinaisesti ollut kiire, tulimme ihan sivistyneesti toimeen keskenämme.
Nyt olen nykyisen mieheni kanssa ollut päälle 7 vuotta yhdessä ja meillä on yhteisiä lapsia ja koskaan en exäni perään ole haikaillut. Että ihan pelkästään se, että asuu samassa osoitteessa exän kanssa tai avioero ei ole virallinen ei tarkoita, että uudesta suhteesta ei voisi tulla mitään. Valitettavan usein se kuitenkin tarkoittaa![]()