Molli Juuri näin!

Ja eikös se pienoinen yleensä ilmoita hirveen tahkoomisen jälkeen tulostaan just sillo ku ei sit tartteis!

Muistelisin viime kesältä SiSalla käyvän juuri niin, he varasivat matkan nyt alkuvuodelle ja pienen ei ollut tarkoitus saada alkuaan vielä tuolloin, taisi olla heinäkuu kun hän sitten kuitenkin plussasi!

Tosin itsellä se ei mennyt kyllä niin. Sanoin ettei tartteis viime syyskuun puolen välin ja loppuvuoden välillä tarrata ja ei tarrannut!

Häitä silmällä pitäen siis! =)
Mutta mutta, tais se ovis+ sittenkin eilen tulla, tarkemmin kun tihrustin eilisen aamun ja illan testiä, niin niissä on eroa kumminkin! Ilta on haaleempi ku aamu ja tän aamunen on sitten vielä haaleempi! Aamu on kuitenkin jo sanottavissa plussaksi! Pistän vielä kuvatuksen tuohon, mut luonnossa näyttää kyllä tummemmalta kun kuvassa! Se on kyllä ihme miten hienosti tuo kamera osaa väärentää noita tuloksia! =) Näyttää tuo kontrolliviivakin paljon haaleemmalta ku oikeesti! =) Mutta tässä silti:
ylin kp15 aamu, sit kp15 ilta ja kp16 eli tänään!
Tässä sitten vielä eilisen ja tän aamusen ero paremmin nähtävillä:
Ja tuon kp15 aamu testin lommo johtuu siitä et onnistun tiputtaa kameran sen päälle!

Oikee mämmikoura taas vauhissaa ollu täällä!
Ja kun tuo nyt on jo kuivunut erittäin hyvin, niin selvennystä vielä että testiajalla se testiviivan tummuus oli kyllä samaa vahvuutta (kp15 aamu) kontrollin kanssa! Ja illalla se ehkä jäi vähän haaleemmaks jo kuitenkin! Tänään testiajalla melkeen puolet haaleempi! Ja ovislimat, kiitos kysymästä, kyllä vuotaa!! Ja sit vielä tuo, kun se kuivuu ni ihanku se pakkais tuon melkeen kaiken värin tuosta viivasta tohon vasempaan laitaan aina! Oi miksi?
Joten, liekö uskaltaisin pyytää päivityksen piinailijoihin
DPO 0!!!!
Toivottavasti tästä mun sekasikiösepustuksesta joku saa jotain selvää!
