Jeppana, mulla on ollut samantyyppist. En tiedä onko vasemmasta jalasta nivunen jotenkin venähtänyt tuolla ulkona liukastellessa vai mikä, mutta hankaloittaa ilkeästi kävelyä, eikä kyllä enää vaivaa joka hetki / päivittäin. Mutta tammi-helmikuun vaihteessa oli todella kipeänä. Voi toki olla että lapsikin jotain hermoja vasemmalla puolella painaa jotka sitten vaikuttavat jalkaan. Nyt kun tuo jalkakipu on hellittänyt niin nopeampaa kävelyä on turha harkita kun oikea jalka alkaa vetää suonta niin pirusti, eli ihan etana vauhtia täällä jo liikutaan.
Täällä taitaa myös mennä yliaikaiseksi, supistuksia on ja n. 45 sek. mutta ei kivuliaita, eikä montaa peräkkäin. Ihan silloin tällöin vain. Pikkunen jaksaa kumminkin potkia ja möngertää masussa tosi ahkerasti.
Toivon vain, että tää loppuisi jo pian, hirveää herätä öisin ja aamuisin siihen että käsiä särkee kun ei veri kierrä. Oikeasti aivan kamalaa. Käsiä särkee siis korkealta, melkein olkapäistä aivan sormenpäihin asti ja sormet tunnottomana 24/7 muutenkin.
Minulla alkanut tässä lähiviikkoina myös hirmuiset itkukohtaukset. Kaikki vain itkettää kun mikään ei onnistu.. tässäkin nyt ollut kaksi päivää pelkkää itkemistä kun kaikki asiat pistänyt itkemään..
Hirmuista valitusta minulta, vaikka raskaudenhan pitäisi olla maailman ihanin asia.. mutta, toivottavasti kukaan ei ota itseensä, piti vain päästä jonnekin avautumaan.
Toivottavasti muut voivat kuitenkin hyvin, loppuun asti !

N0ND4 rv 39+2