Alkuperäinen kirjoittaja Ellu:Miksi aiot käydä ultrassa jo niin aikaisin kuin 7. viikolla? Eihän silloin vielä ymmärtääkseni voi edes nähdä, onko kyseessä tuulimuna vai onnistunut raskauden jatkuminen.
Toinen asia, mitä en ymmärrä on se, että miksi pitää testailla jo ennen kuin menkat ovat kunnolla myöhässäkään. ehtii sitä myöhemminkin.
No, eihän minun tarvitse kaikkea ymmärtääkään. Eikä minuakaan kukaan varmaan aina ymmärrä.
Onnea oikein paljon plussasta! Tiedän kokemuksesta, että huonojen kokemusten myötä alkaa vahtia oireita liian kanssa, mutta kyllä se siitä!
Varaan ajan silloin että oääsen viikolla 8 viimeistään ultraan että näen sykkiikö siellä sydän vai ei.
Et ehkä ymmärrä, ei varmaan kaikki muutkaan, mutta mulla oli hel*etillinen keskenmeno joulun alla missä menetin molemmat kaksosista, toinen keskenmeno oli joku kuukausi sitten ja nyt haluan ajoissa tietää onko siellä mitään.
Sitten kun sä olet uli 9kk toivonut raskautta, sä ehkä tajuat miksi testailen ja miten ajoissa.Se on aina niin helppoa kummastella muiden valintoja, kun itse ei ole samassa tilanteessa.9kk sitten olisin varmaan itsekkin sitä pitänyt outona, en ehkä päivitellyt ääneen kun tiedän kuinka kipeä aihe se toisille on, mutta pitänyt outona kuitenkin.
Kiitos onnitteluista.