Aurinkovauvat *20*

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja varttuneet haaveilijat
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Hyvää lauantai huomenta...siis päivää ,mulle huomenta.
Taas menee 100 rikki joten seuraava aloittakoot uuden ketjun. Ovisoireet on hukassa näinkö tuli /tulee ollenkaan.
Pattia kyllä pukkaa ja sekin varmaan noista hormoneista johtuu. Eilen oli kyllä pitkästä aikaa päänsärkyä ,joka mulla vanha ovisvaiva ,et tulisko se sittenkin? En jaksa tikuttaa ,olis pitäny se jo alottaa aikasemmin.
Eipä tässä enempiä löpinöitä ,ruokaa se olisi alettava laittaa ,että ei menisi syönti ilta seitsemään.
 
mama, tuli viime yönä mieleen se sun taloon tunkeilija.Syötin kk:n ikäistä vauvaani ja yön pimeinä tunteina mielikuvitus lentää. Tällä viikolla oli lehdessä juttua siitä miehestä,joka oli vankilasta päässy, hällä oli tapana seurata asuntoja, jotka ovat tyhjillään päivän tai useamman. Hän syö, voi käydä suihkussa ja varastaa joko rahaa tai sellaista tavaraa,joka on helppo muuttaa rahaksi. Tämä mies liikkuu jossakin Tampereen seutuvilla itä-länsi suunnassa. Eikä sitä ole koskaan yllätetty kesken vierailun. Menee taloon murtautuen ,mutta jälkiä ei pahemmin jätä.
Tämmönen mies tuli yöllä mieleen. On tälleen toiminut muutama vuosi sitten Oulun seudulla.Murtautui n.30 asuntoon.
 
Uuden jonon kävin laittamassa eli numero *21* on jo käytössä. Joo äippä kyllä ihan oikeesti uni on ollut totta, saman näköisiä (vähä) ollaan. Kivaa viikonloppua kaikille!
 

Yhteistyössä