Aseksuaali paikalla, saa kysyä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "aada"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Aika monitahoinen juttu, mut ainakin tulee mieleen että

1) Ei oo reilua kummallekaan olla tuollaisessa liitossa, yhtä vähän miehelle kuin vaimollekaan
2)Korvauksien määrääminen on kohtuutonta, tosin yhtälailla älytöntä olis ollut jos mies olisi hakenut korvauksia siitä että vaimo "piinaa" seksivaatimuksillaan. Oli kumminpäin vaan niin aika liioiteltua. Ihmisellä on oikeus haluta suhteessa seksiä, mutta toisella osapuolella on myös oikeus kieltäytyä.
3) Miten ne on ylipäätään "päässet" naimisiin saakka jos on noin erilaiset mieltymykset? Ehkä miehen haluttomuus on alkanut vasta myöhemmin.

Mut pointtina, mun mielestä ei oo reilua vaatia rahaa siitä hyvästä että toinen ei halua seksiä. Etenkin kun tapauksessa on ollut myös terveyssyitä. Olisivat mieluummin eronneet vaan. Mutta vaikea sanoa kun en tunne tapausta perinjuurin.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Isä;24638431:
Oletko ilman seksiä, koska olet ujo, etkä oikeasti uskalla tutustua mukaviin miehiin ja luulet, että miehet haluavat vain pimpsaa?

No huhhuh, onko täällä joku isä muutaman saunakaljan jälkeen rohkaistunut ihan rohkeaan puheeseen
 
  • Tykkää
Reactions: Halikatti
[QUOTE="aada";24635769]Mielenkiinnolla sivusta seurailen näitä seksiin tai lähinnä sen puutteeseen liittyviä keskusteluja täällä, ja ihmiset vaikuttavat oudoksuvan sitä jos joku ei halua harrastaa seksiä. Ajattelin siis että voisin vastailla jos jollakin on jotain kysymyksiä liittyen aseksuaalisuuteen... Olen siis 26-vuotias yhden lapsen äiti, seksiä en ole harrastanut 6 vuoteen.

Wikipedia: "Aseksuaalisuus tarkoittaa seksuaalisen kiinnostuksen tai halun puuttumista. Yksinkertaisimmillaan aseksuaali on henkilö, jota seksi tai siihen liittyvät asiat eivät kiinnosta, tai jossa seksiin liittyvät asiat (esim pornografia) eivät herätä tunteita, kiinnostusta tai toimintaa...

Aseksuaalisuus eroaa selibaatista siten, että selibaatti on henkilön päätös pidättäytyä seksistä, mutta aseksuaalilla ei ole alun perinkään halua, mistä kieltäytyä. "[/QUOTE]

EIKS SULLA MEE SEKAISIN NÄÄ MILLOIN OOT MITÄKIN??!!

"Prostioitu paikalla, mitä haluat kysyä?"
"Yksinhuoltaja paikalla ja työttömyyttä mitä haluat kysyä?"
" En halua olla lapseni lähihuoltaja, onko kysyttävää?"
" Kärsin kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstä, onko kysyttävää?"
" Hoidan lapsia, onko kysyttävää?"

Repäise kerrankin kunnolla ja ole REHELLINEN tai hanki ihan OMA ELÄMÄ.

Ei pahalla, mutta ei hyvälläkään.
 
[QUOTE="vieras";24638463]EIKS SULLA MEE SEKAISIN NÄÄ MILLOIN OOT MITÄKIN??!!

"Prostioitu paikalla, mitä haluat kysyä?"
"Yksinhuoltaja paikalla ja työttömyyttä mitä haluat kysyä?"
" En halua olla lapseni lähihuoltaja, onko kysyttävää?"
" Kärsin kaksisuuntaisesta mielialahäiriöstä, onko kysyttävää?"
" Hoidan lapsia, onko kysyttävää?"

Repäise kerrankin kunnolla ja ole REHELLINEN tai hanki ihan OMA ELÄMÄ.

Ei pahalla, mutta ei hyvälläkään.[/QUOTE]

Olen selvännäkijä, mitä haluat tietää?
Olen reikihoitaja, mitä haluat, että parannan?

Suomennos: olen sosiaalisesti epäonnistunut yksilö ja yksinäinen. Viihdytetään toisiamme ja leikitään yhdessä tällaista leikkiä.
 
En ihan ymmärtänyt tuota purkausta. Onko niin, että täällä ei koskaan ole yhtäkään rehellistä ihmistä. Että aada ei voi olla oikeasti aseksuaali ja ihan oikeasti halua puhua asiasta vaikka vastaamalla muiden kysymyksiin? Minun mielestä aika toimiva tapa. Olis hienoa, jos tietäis, että ihmiset on vieläpä rehellisesti omana itsenään näissä "kyselyissä"
 
ja eiköhän jokainen täällä nyt jollakin tasolla ole yksinäinen ja epäonnistunut. Ei, vaan minä olen. Ja vieras, joka sai tollaisen hepulin. Minä en iki päivänä tulis tänne jos en olis yksinäinen. Tämähän on ihan kahjo paikka!! Nyt olen yksin hotellihuoneessa ja ikävöin lapsia. Koska on niin tylsää enkä halua vielä nukkua, "viihdytän" itseäni tällä kuonalla. Surkeeta:(
 
[QUOTE="kide";24638447]No huhhuh, onko täällä joku isä muutaman saunakaljan jälkeen rohkaistunut ihan rohkeaan puheeseen[/QUOTE]
En oo ottanu mitään pitkiiiiiin aikoihin.
 
[QUOTE="kide";24638482]ja eiköhän jokainen täällä nyt jollakin tasolla ole yksinäinen ja epäonnistunut. Ei, vaan minä olen. Ja vieras, joka sai tollaisen hepulin. Minä en iki päivänä tulis tänne jos en olis yksinäinen. Tämähän on ihan kahjo paikka!! Nyt olen yksin hotellihuoneessa ja ikävöin lapsia. Koska on niin tylsää enkä halua vielä nukkua, "viihdytän" itseäni tällä kuonalla. Surkeeta:([/QUOTE]

Voi Aada. Tervetuloa internetin ihmeelliseen maailmaan. Täällä naiivit saavat AINA turpaansa.

Toki täällä voi olla rehellisiäkin mukana, mutta lue please heiltä useampi kirjoitus AJATUKSEN kanssa ennen kuin avaat sydämesi sosiaalipornoilun alttarille.
 
[QUOTE="kide";24638368]Pitäiskö kaikki lapsettomat laittaa terapiaan. Ihminen on kuitenkin lisääntyvä olento. Tai kaikki laiskat. Ihminen on kuitenkin toimiva olento. Tai kaikki ruumiillisesti toimettomat. Ihminen on kuitenkin liikkuva olento.[/QUOTE]
Onko sulla hiekkaa vaginassa?
 
[QUOTE="kide";24638528]tyhmiä ja huumorintajuttomia miehiä (taas) kehissä. Sitäpaitsi en ole aada eli tämän ketjun ap[/QUOTE]
Saisko joskus edes joltain kunnon perustelut, että miks on miähet huumorintajuttomia?
 
[QUOTE="kide";24638528]tyhmiä ja huumorintajuttomia miehiä (taas) kehissä. Sitäpaitsi en ole aada eli tämän ketjun ap[/QUOTE]

niin aina :xmas:
 

Yhteistyössä