H
harmis
Vieras
Mikä ihme täällä ihmisillä on ettei voi olla edes ab-kuurin ajan juomatta viinaa?! Jestas mitä alkoholisteja.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja minä:ei ole mitään mainintaa alkoholista, ei ole kyllä koskaan edes tullut sellaista antibioottia vastaan jossa alkoholi kiellettäisiin, siksi mietinkin että mainitaanko siitä erikseen vai ei.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Jos ei ole kieltoa alkoholista niin voit ottaa. Yleensä noi varoitukset on sitä varten, että ihmiset sitten unohtavat ottaa lääkkeensä kun juovat. Ne joissa ei todellakaan saisi ottaa alkoholia, lukee selvästi, että voi aiheuttaa antabusreaktion ym.
Alkuperäinen kirjoittaja harmis:Mikä ihme täällä ihmisillä on ettei voi olla edes ab-kuurin ajan juomatta viinaa?! Jestas mitä alkoholisteja.
Minua lääkäri kielsi tänään ottamasta tippaakaan alkoholia kyseisen kuurin aikana. Kai tuota 10 päivää kestää ilmankin![]()