Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Ajattelen vain niin rationaalisesti että parisänky vie yhden ihmisen taloudessa hirveästi hukkaneliöitä pienessä asunnossa. Mieluummin hyödyntäisin neliöt johonkin muuhun toiminnalliseen tarkoitukseen kuin vain nukkumiseen. Mitä kaikkea kivaa makuuhuoneeseen saisikaan jos olisi pienempi sänky!
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja Ansis:Silloin kun erosin lasteni isästä, niin pidin kyllä parisängyn...Miksi olisin luopunut? isossa sängyssä on kiva nukkua! Nyt kylläkin on onneksi joku jonka kanssa jakaa iso sänky...![]()
Minusta taas isossa sängyssä on kolkkoa nukkua yksin.Tulee aina tunne kuin jotain puuttuisi vierestä. Pienessä sängyssä on yksin paljon kotoisampi kölliä.
Ja parivuodehan vaatii kaksi peittoa! Mihin sitä yksi ihminen tarvii kahta peittoa??
Alkuperäinen kirjoittaja Emilyn:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Ajattelen vain niin rationaalisesti että parisänky vie yhden ihmisen taloudessa hirveästi hukkaneliöitä pienessä asunnossa. Mieluummin hyödyntäisin neliöt johonkin muuhun toiminnalliseen tarkoitukseen kuin vain nukkumiseen. Mitä kaikkea kivaa makuuhuoneeseen saisikaan jos olisi pienempi sänky!
Kyllä se sänky nyt aina sinne makuuhuoneeseen mahtuu. Tosin, mulla ei sellaista ole, mutta on kuitenkin 100 neliötä.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Vastatkaa nyt tähän myös joku muukin yh jolla EI ole parisänkyä!No yksi tuossa alussa vastasikin mutta eikö tosiaan ole muita? Vai kuuluuko nykyään muka sisustuksen standardiin että parisänky kuuluu olla jokaisessa sinkkutaloudessakin mukavuussyistä?
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Vastatkaa nyt tähän myös joku muukin yh jolla EI ole parisänkyä!No yksi tuossa alussa vastasikin mutta eikö tosiaan ole muita? Vai kuuluuko nykyään muka sisustuksen standardiin että parisänky kuuluu olla jokaisessa sinkkutaloudessakin mukavuussyistä?
Alkuperäinen kirjoittaja :o:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Vastatkaa nyt tähän myös joku muukin yh jolla EI ole parisänkyä!No yksi tuossa alussa vastasikin mutta eikö tosiaan ole muita? Vai kuuluuko nykyään muka sisustuksen standardiin että parisänky kuuluu olla jokaisessa sinkkutaloudessakin mukavuussyistä?
Mihin helkatin sisustustrendiin?? Etkö oikeesti voi käsittää että useimmat ihmiset haluaa nukkua isossa sängyssä??
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Sellaisissa kodeissa varmaan iso sänky ajaa asiansa joissa ei harrasteta mitään syömisen ja nukkumisen lisäksi mutta minä olen kyllästynyt tilarohmuun koska haluan todellakin sängyn viemän tilan johonkin ihan muuhun hyötykäyttöön kuin nukkumiseen. Iso sänky on meillä silkkaa turhuutta.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:No käytännössä siksi kun näyttää tyhmältä pedattuna parisänky jos vain yksi pieni peitto päiväpeitteen alla.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja Scarlett O Harava:No ihan parisängyssä nukkuisin vaikka likka ei mun vieressä nukkuisi. Mä en halua enää palata yhden hengen sänkyyn.
Mikä vika on yhden hengen sängyssä?