Viikonlopun jäljiltä...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Elaine
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Minä pidin pihakirppistä, omalla pihallamme ja oli tosi kivaa. Sai jutella tuttujen ja tuntemattomien kanssa niitä - näitä. Pääsi ylimääräisistä tavaroista eroon ja sai vielä rahaakin.
Mies urakoi puupinolla, eli teki sauna ja takkapuita.
Ruokapuolella grillasimme ja sunnuntaina teimme vokkia.
Hyvä mieli jäi rauhallinen viikonloppu, mies autteli minua kirppishommissa ja ruokapuolella(kun itse piti olla ulkona vahtimassa tavaroita).
Ajattelinkin kiitokseksi hakea hänelle sydänlääkettä(konjakkipullon).
 
Meillä oli sukulaisia ja olen kokannut, tiskannut, kokannut, tiskannut....
Tiskikoneemme on rikki ja sen kyllä huomaa kun on 7 henkeä ja 4 kertaa päivässä ruoka-aika. Mutta oli silti kivaa nähdä Ruotsista asti tulleita sukulaisia! He kysyivät miten meillä menee ja minä totesin että ihan okei mutta isäntä koppasikin minut kainaloonsa ja sanoi että meidän mamma se vaan kaunistuu päivä päivältä, muiskautti mojovan pusunkin siinä kaikkien edessä, lapsia nauratti. Minua vähän nolotti mutta turhaan kai.

Jäi kiva fiilis, vi ses snart igen Thomas, Anna och Sebastian!
 
Mies makasi sohvalla, joi kaljaa ja katseli telkkaria. Minä olin ensin kuskina laspsillemme, sitten kavereilleni. Kun palasin kotiin lauantai aamuyöllä, mies katseli edelleen telkkaria kaljatölkki kädessä. Minä menin nukkumaan ja heräsin virkeänä kaljanhuuruisesta makuuhuoneesta. Sunnuntai-iltana sitten katsoimme yhdessä yhden leffan sitten minä menin nukkumaan ja mies jäi katsomaan telkkaria ja juomaan kaljaa.
 
Olimme kaksistaan kotona ja leikimme yhdenlaista hippaleikkiä, jossa pyritään kiihottamaan toinen toistamme. Kiihotuimme ja sitten nussittiin, nussittiin ja nussittiin...
Mukavaa oli.
 
Heh. Kannanpa korteni kekoon.

Perjantaina nainen juopotteli ja sai minutkin siihen mukaan. Join sitten viinipullon ja reilusti kaljaa päälle. Tavattiin jotain kaveria yöllä, ja sitten sen lähdettyä nainen meni nukkumaan, ja minä juomaan lisää kaljaa. Menin nukkumaan seitsemältä aamulla.

Lauantaina heräsin sitten kolmen tunnin yöunien jälkeen kymmeneltä melko pirteänä, mutta selvästi edelleen humaltuneena. Siinä sitten idlailin ja selasin nettiä aikani kuluksi. Jossain vaiheessa menin päikkäreille naisen viereen. Illalla käytiin ystävien kanssa rapulasafkalla raflassa. Sen jälkeen tyttöystävä aloitti uudelleen juomisen, mutta mulle kylä riitti perjantainen aivan loistavasti. Minua väsytti ja menin sänkyyn, ja sitten tyttöystävä tuli raiskaamaan mut. Otettiin vielä toinenkin kierros, mutta sen jälkeen mun päänsärkyni (liekö krapula iskenyt vasta tässä vaiheessa?) kasvoi niin suureksi, että halusin pimeyteen ja hiljaisuuteen. Niinpä nukahdin. Heräsin joskus kahdelta yöllä, kun humalainen naiseni kömpi viereeni nukkumaan. Sunnuntaina nukuttiin vaan pitkään eikä tehty mitään. Edes pantu.
 

Similar threads

Yhteistyössä