vierekkäin istuttavat tuplarattaat/vaunut?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ap
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Meillä on Gracon tuplamatkikset ja on tosi hyvät, mahtuu auton peräkonttiin hyvin ja kääntyvät etupyörät. Tosin meillä on vanhat ja tällähetkellä menossa myyntiin. Uudemmat on varmaan vielä paremmat kuin noi vanhaa mallia olevat, kaikessa mennään aina eteenpäin.
 
meillä emmalgungan tuplat. Hyvät ja kevyet työntää ja lapset mahtuvat hyvin. Miinuksia: ovat leveät ja tietenkin aika raskaat nostella. Kuomussa tahtoo loppua tila kesken, 2v 3kk:lla osuu koko ajan "pää kattoon" jos kuomu ylhäällä.
 
Meillä on carenan double swingit ja ihan hyvät. Esikoinen on 96cm ja hyvin mahtuu istumaan ja isona plussana vauvan oma koppa. Ja autoonkin mahtuvat ihan hyvin. Miinuksena carenan laatu, mut toisaalta vaihtoehtona olleet emmaljungat oli tuplat kalliimmat joten ihan ok siihen hintaan nähden. Ja lapsuus-suunnittelussa: tavarakorit on reilut, mut kun koppa paikalla jää sen puolen kori kokonaan alle, eli ei voi käyttää, paitsi tietty sit kun molemmat käyttää ratasosaa.
Mutta ehdottomasti hyvät, kuitenkin.
 

Yhteistyössä