Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja nose:Alkuperäinen kirjoittaja Isä:Alkuperäinen kirjoittaja Minttuhirviö:Alkuperäinen kirjoittaja Isä:Alkuperäinen kirjoittaja Minttuhirviö:Alkuperäinen kirjoittaja Isä:Aika prinsessoja tuntuu olevan liikenteessä. Jos mies käyttäytyisi kuin ap, niin häntä sanottaisiin narsistiksi.
Niin et jos sun vaimo tekee sulle ruoan ja käyttää siihen aikaa, sun mielestä on ok sanoa että eipä tee mieli, lähden tästä grillille? Hohhoijaa... Mikäs siinä sitten , mutta sais ruokailla siitä edespäin grillillä ja tekisin itselle omat ruokani. Onneksi mun mies ei kyllä toimi noin, vaan yhdessä päätetään mitä syödään ja tehdään ja siinä pysytään.
Ei se ainakaan pulttaa tolleen kuin pikkukakara. Avaa sateenvarjon.
Vaikka sun vaimo oliski kiltti eikä pulttaa, se ei tarkoita sitä että sun käytös olisi oikein häntä kohtaan. Mieti sitä. Ei muuta.
Ei hän ole "kiltti" vaan aikuinen ihminen. Ap:n pulttaaminen ei minusta ollut oikein hänen miestään kohtaan.
ja miehen käytös ei ollut oikein ap:tä kohtaan.
saa syödä mitä haluaa, mutta vois miettiä mitä mallia antaa lapsille. toista ja toisen työtä ei tarvitse arvostaa ja syödään vaan epäterveellistä moskaa joka päivä.
jos oli jo edellisenä päivänä syönyt sitä kyrsää ja ranskalaisia, niin luulis, että aikuinen ihminen pystyy jonku päivän odottelemaan ennen kuin seuraavan kerran taas on niitä vailla.
tuo "mut ku mä haluun" on enemminkin sitä lapsellista käytöstä.
Ei kai ukkosi muuta voi tehdä kuin haukkua apn äijää, saattaisi muuten olla oma ruoka vaarassa.Alkuperäinen kirjoittaja pelottava pontso:Mein ukko jos noin päättäs tehä niin sais syyäkkii ihan jossain muualla ne ranskalaisesa ja makkarasa!!
Meile tartte tulla syömään jos ei minun tekemä ruoka kelpaa.
Onneksi tuo minun ukkoni ei tee tuommosta!! Ei oo koskaan tehny! Nytkii vinkuu tos sohval että millo se mureke on valmis |O :headwall: Ja mureke on pistetty uuniin 8 minuttia sitten :headwall:
Iha samalainen ku penskatkii![]()
Muoks: ukon kommentit tähän vieläv%¤#"u miten tyhmä äijä
PeesaustaAlkuperäinen kirjoittaja Isä:Voi pikku prinsessoja, onhan se kamalaa kun näkee hirmu vaivan ruuanlaitossa ja toisella tekee mieli joitain muuta ruokaa. Ja kamalaa kun se muu ruoka ei olekkaan terveysnormien mukaista vaan peräti jotain, mistä lapsetkin tykkää - ja vielä kahtena päivänä peräkkäin!Kyllä miehen pitää kiltisti nurisematta syödä sitä mitä vaimo tahtoo tämän syödä. Ja sitähän ei sovi mitenkään moittia, koska äiti on aina oikeasti. Tämmöisiä ketjuja kun lukee, niin tuntuu hyvältä kun tuo parempi puolisko on aikuinen ihminen.
Alkuperäinen kirjoittaja xxxxx:[quote="dedefilus"Lapset ei sitten syöneet minun tekemää ruokaa ollenkaan, vaan tietty iskän tekemiä ranskalaisa ja makkaraa!!
Alkuperäinen kirjoittaja dedefilus:Alkuperäinen kirjoittaja xxxxx:[quote="dedefilus"Lapset ei sitten syöneet minun tekemää ruokaa ollenkaan, vaan tietty iskän tekemiä ranskalaisa ja makkaraa!!
PÄÄTÄ JO! MYÖHEMMIN KERROT, ETTÄ LAPSET SÖIVÄT LIHAKASTIKETTA.
Eihän tuommosen viesteihin voi luottaa yhtään! Eli taitaa "vika" olla sussa eikä miehessäs.
Alkuperäinen kirjoittaja Pessi:"Isä" ei taida paljoa ruokaa laitella![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Pessi:"Isä" ei taida paljoa ruokaa laitella![]()
Alkuperäinen kirjoittaja Isä:Voi pikku prinsessoja, onhan se kamalaa kun näkee hirmu vaivan ruuanlaitossa ja toisella tekee mieli joitain muuta ruokaa. Ja kamalaa kun se muu ruoka ei olekkaan terveysnormien mukaista vaan peräti jotain, mistä lapsetkin tykkää - ja vielä kahtena päivänä peräkkäin!
Kyllä miehen pitää kiltisti nurisematta syödä sitä mitä vaimo tahtoo tämän syödä. Ja sitähän ei sovi mitenkään moittia, koska äiti on aina oikeasti.
Tämmöisiä ketjuja kun lukee, niin tuntuu hyvältä kun tuo parempi puolisko on aikuinen ihminen.