V
Vanda?
Vieras
Oltaisiin ehkä muuttamassa Hakunilaan ja lasten kouluksi tulisi Hakunilanrinteen koulu. Onko perheellänne kokemusta kyseisestä koulusta? Onko meno villiä? Ilmapiiri turvallinen?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja iipa:Tuolla tapahtumalla ei ole kyllä mitään tekemistä Hhakunilan maineen menetyksen kannalta sillä on ollut se samainen maine jo vuosia.
Alkuperäinen kirjoittaja auryn:Alkuperäinen kirjoittaja iipa:Tuolla tapahtumalla ei ole kyllä mitään tekemistä Hhakunilan maineen menetyksen kannalta sillä on ollut se samainen maine jo vuosia.
Kuin vaan, tuo oli eka kerta kun mä Hakunilasta kuulin. "Samanlaisia" paikkoja on vaikka kuinka, ja aika harvoin maine on ansaittu... En mäkään heti muuttais Koivukylään, Jakomäkeen, Korsoon, Mikkolaan, Malmille, Puistolaan, Espoon keskustaan, Sunaan, Kirstinmäkeen.... jne jne jne... Silti en usko että ne sen kummempia paikkoja on kuin muutkaan. Ja toki omaa kotopaikkaansa tahtoo puolustaa!
Ja ostarin alueet on aina ostarin alueita, oli ne sitten Hakunilassa tai Westendissä![]()