tuttavan lapsen vaatetus *reps*

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ihan pakko
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:
Alkuperäinen kirjoittaja ihan pakko:
mä en voi mitää mut must tuntuu aina ku nään tuttavan lapsen et tukehdun!! se käyttää pojalla ihan tyttöjen hello kittyä yms ku on kuulemma tuttavilta ilmaiseksi saanut käytettynä niin ei halua ostaa poika vaatteita.

sit pojalla ykski kerta kaupas oli sellanen lila haalari päällä ja yks täti luuli tytöks niin tää mamma oli sillee et joo eiköhän nykyään voi olla pojalla muitakin värejä ku mustaa :D:D

Minä olen ostanut pojalleni Hello Kitty -vaatteita ihan uutenakin. Poika pitää Kittystä ja tahtoo paitoja, joissa on kisun kuva. Pojalla on myös vaaleanpunaisia vaatteita ja punainen haalari.

Joka kerran, kun poikaa luullaan tytöksi, olen vain tyytyväinen. Saavatpahan ihmiset nenilleen typerien ja lukkiutuneiden mielipiteidensä vuoksi.

Just näin! Mielenköyhyyttä ajatella noin suppeasti kuin ketjun aloittaja.
 
töyhtiksellä (tyttö siis) on tummanharmaa toppahaalari, jossa paljon keltaista ja vähän pinkkiä, todella nätti eikä haittaa vaikka onkin vähän poikamainen! kun tyttö oli pienempi, tällä oli usein päällä toinen mummin ostamista oranssi/vihreistä leijonabodyistä jotka näyttivät selkeästi pojan vaatteilta sekä pojille tarkoitettu armeijanvihreä huppari& trikoohousut- asu. ja jokin aika sitten ostin tytölle poikien mustan poolon, tytöille oli vastaavasta tarjolla vain sellainen ällön roosa sävy joka ei miellyttänyt silmääni.. :D ! toki tytöllä on myös paljon lilaa, pinkkiä, punaista.. mutta ei se ole niin tarkkaa
 

Similar threads

Yhteistyössä